24 lipca 2018

7. "CLARISSA" KOBIETA ODWAŻNA, POZYTYWNA I NIETUZINKOWA | JACK LAURIGER

Każdy z nas zna taką kobietę, która spełnia się na każdej ścieżce swojego życia. Kariera, mąż, dzieci, samorealizacja. Współczesna kobieta, która podąża swoimi drogami, ale doskonale sprawdza się też w płaszczyźnie rodzinnej. Nie będzie to zwykła opowieść o spełnionej kobiecie, jest to historia o poszukiwaniu samej siebie, swoich wartości, celów i marzeń. Historia o tym jak pomóc szczęściu i stać się w pełni szczęśliwą osobą.

FABUŁA:
Clarissa to spełniona brytyjska kobieta, ma dobrego męża, dwójkę dzieci, stałą pracę i pieniądze. Mogłoby się wydawać, że nic więcej jej nie potrzeba aby być szczęśliwą, a jednak! Pewnego dnia postanawia, że chce zmienić swoje życie, chce rozpocząć coś nowego, coś co zmieni ją i jej życie, coś co pozwoli czuć się spełnioną. Zmiany rozpoczną się szybciej niż sama się tego spodziewała, a my będziemy świadkami wielu zabawnych i pełnych refleksji sytuacji.

Gdy tylko zobaczyłam opis książki "Clarissa" i pierwsze zdanie na tylnej okładce, stwierdziłam, że koniecznie muszę ją przeczytać: 

"Czasem wystarczy drobny impuls, by nieuświadomione pragnienia znalazły swoje ujście i zmieniły bieg naszego życia"

Brytyjski klimat książki mocno daje o sobie znać od pierwszych stron. Styl pisania pisarza na początku lekko mnie denerwował, ale wystarczyło przeczytać pierwsze kilkanaście kartek i wciągnęło mnie na Amen! 

MOIM ZDANIEM:
Clarisse obdarzyłam niesamowitą sympatią od samego początku, tej postaci po prostu nie da się nie lubić. Pozytywnie zaskakuje sobą, swoimi wyborami, kibicowałam jej do ostatnich stron. Kobieta, która chce zmienić swoje życie, musi mieć do tego nie mały powód. Clarissa wie, że stoi w miejscu,  że jej życie skończyło się na pewnym etapie i nie potrafi ruszyć do przodu -  postanawia, że zmieni to jak najszybciej będzie mogła. Propozycja pracy w Polsce staje się wyjściem z jej sytuacji, być może to znak, że właśnie tam odmieni swoje życie? Za namową najbliższych postanawia wyjechać na kontrakt do Wrocławia. Mimo tego jak bardzo ważne jest dla niej zdanie swoich dzieci i męża postanawia podążać drogą, która wydaje się jej najlepszą. Otwartość na nowe rzeczy, dystans do świata i naturalna skromność pomieszana z dużym wyzwoleniem to cała Clarissa. Bardzo podobało mi się to, że główną bohaterkę, możemy zobaczyć w różnych odsłonach, szczególnie jej nowe cechy charakteru poznajemy w momencie gdy do całej historii wchodzi Anna.  Bohaterowie w tej książce sprawiają, że otwieramy się na poglądy innych. Czytając tą książkę, zauważyłam jak wielu ludzi potrafi czerpać z życia, podejmują ryzyko i nie boją się konsekwencji, co było dla mnie bardzo podbudowujące i motywujące zarazem. 

Historia Angielki w Polsce to ciekawe ukazanie naszego kraju z perspektywy obcokrajowca.  Opisy krajobrazów, przyrody i wplecenie w wątki elementów naszej historii - oddaje pokłon w stronę Jacka Laurigera. Cieszyłam się gdy Clarissa podziwiała Polskę, niesamowicie miło czyta się takie rzeczy :) 

DLA KOGO:
Książkę czyta się niezwykle przyjemnie i szybko, nie doszukamy się tutaj skomplikowanych koneksji, czy zawiłych wątków, ale dostaniemy opowieść o kobiecie dla kobiet, o tym jak znaleźć siebie i swoje wewnętrzne piękno, jak odkryć swoją kobiecość i intymność, o tym jak znaleźć swój własny sens. Polecam dla każdej z nas!Tytuł : Clarissa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
Liczba stron: 298
Kategoria: Literatura obyczajowa, Romans
Druk: przyjemny dla oka, czcionka dość dużego rozmiaru, kolor stron żółty 

tutaj lista gdzie możecie kupić "Clarissę" -> klik

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Lira:


2 komentarze:

 1. Brzmi jak moje klimaty czytelnicze ;). Chętnie czytam powieści obyczajowe i romanse, a także szalenie lubię jak w książkach zagranicznych autorów pojawia się wątek polski... Na pewno więc sięgnę po tę książkę!
  P.S. Piękne zdjęcia! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też zawsze się podoba gdy jest jakiś wątek polski ! Książkę szczerze polecam !

   Usuń