17 lipca 2018

6. "WŁAŚNIE TAK!" - WESELE, RODZINA, MIŁOŚĆ I TRUDNE WYBORY | ANNA SZAFRAŃSKA

 Dwudziestoczteroletnia dziewczyna, sława, świetna praca, kot i bagaż doświadczeń. Książka, która zapowiada się niezwykle ciekawie, wcale nie zawodzi!

FABUŁA:
Opowieść o demonach przeszłości, obawie o przyszłość i strachu o teraźniejszość. Zabawna, wzruszająca i emocjonująca - tak można w trzech słowach opisać tą emocjonującą powieść. Nieskomplikowana historia zwykłej dziewczyny, która osiągnęła znacznie więcej niż inni,a wciąż pragnie tego co ma każdy - miłości, mimo że początkowo nie zdaje sobie nawet z tego sprawy.
Stefanie poznajemy w momencie kiedy udaje się do rodzinnej miejscowości Drzewica na wesele kuzynki. To nie będzie zwykła podróż, to będzie wyprawa jej życia. Powrót do korzeni, do wspomnień, do uczuć i do samej siebie.MOIM ZDANIEM:
Cukierkowa okładka może nas przestraszyć, ale nic bardziej mylnego! Książka nie jest cukierkowa, słodka ani przesłodzona, jest prawdziwa i szczera. Mało kiedy mam nieodparte wrażenie czytając książkę, że z czymś mi się kojarzy. Tutaj wiele sytuacji w książce wywoływało we mnie wspomnienia, co bardzo mocno mnie ruszyło :) Z twórczością Anny Szafrańskiej mam styczność pierwszy raz, natomiast mam nadzieje, że nie ostatni!

Stefania to pewna siebie młoda kobieta, stąpa twardo po ziemi a jej towarzyszem życia jest kot Filip - książę Filip. Pisze bestsellerowe książki, mieszka w Warszawie, pracuje w rozchwytywanym piśmie dla kobiet, jest w posiadaniu apartamentu oraz ubiera się u najlepszych projektantów. Młoda, zaradna i samowystarczalna kobieta. Jej życie toczy się w szybkim tempie, a praca nie pozwala na chwile słabości. Pewnego dnia dostaje zaproszenie na ślub swojej kuzynki - Agnieszki. Dziewczyny od dziecka były sobie najbliższe, ale wydarzenia związane z rodzinną miejscowością - Drzewicą, zmusiły Stefanię do ucieczki. Po latach czuje się na tyle silna, aby powrócić do korzeni i rozpocząć od nowa - z czystą kartą, jednak nie wszystko będzie szło po jej myśli, a plan szybkiego powrotu może się nieco wydłużyć.

 W książce niezwykle doceniłam postać babci Stefanii, pełna mądrości i siły kobieta, jej dom pachnie latem a ona sama jest niezwykle prze kochaną postacią. Jej niektóre powiedzenia bawiły mnie do łez, a samotna wyprawa do Warszawy starszej kobiety wydała się być przeprawą na Alaskę w mniemaniu moim jak i samej bohaterki. Postać płaczliwej Agnieszki zapada w pamięć i mamy ochotę nią potrząsnąć, ale w gruncie rzeczy to bardzo miła i sympatyczna postać.

Ślub, wesele, przygotowania - wydaje się, że tak radosnych chwil nie jest nic w stanie przyćmić, a jednak Stefania nie czuje się w pełni komfortowo, gdyż Agnieszka wychodzi za jej byłego chłopaka - Pawła. Demony przeszłości sięgają nie tylko Stefanię, ale i jej najbliższych. Dziewczyna mimo próby radosnego powrotu, wybaczenia sobie i innym, chce stamtąd uciec najbliższym pociągiem do Warszawy.
Przygotowania do wesela, wieczór panieński i kawalerski pozwalają Stefanii poznać miejscowego lekarza - Michała Malczewskiego. Chemia między tą dwójką rodzi się niemal od razu, jednak rozważna Stefania nie chce przywiązywać się do mężczyzny, który będzie daleko od niej. Michał staje się nieustępliwy, nie zamierza rezygnować z kobiety, która diabelnie mu się podoba i która budzi w nim skrajne emocje. Relacja tych dwojga będzie oparta nie tylko na silnych emocjach, ale niezwykle bliskiej intymności, która przerodzi się w zdecydowanie coś bardzo mocnego, a nawet chwilami brutalnego.
Michał to starszy o 10 lat od Stefanii mężczyzna, który niesie za sobą bagaż doświadczeń, o których nie chce mówić od razu, a tajemnica jaką skrywa może go wiele kosztować.


Czego dowie się Stefania? Czy dziewczyna zechce wiązać się z mężczyzną z przeszłością? Czy rodzinna Drzewica, tym razem okaże się azylem? 


DLA KOGO:
Książkę czyta się niezwykle szybko i przyjemnie, można ją pochłonąć dosłownie w kilka godzin. Mnie niezwykle spodobał się wątek wiejski oraz wesela i przygotowań do ślubu - można zdecydowanie poczuć klimat polskiej rodzinnej wsi. Zdecydowanie dla tych, którzy poszukują lekkiej i przyjemnej lektury! Połączenie niezależnej osobowości  z miasta z wiejskim klimatem autorce udało się idealnie! Stefania pobudziła we mnie wielką sympatię. Książka pozostawia ciekawe zakończenie, po którym każdy z nas będzie trochę główkował co dalej. Dla mnie - idealnie!Tytuł : Właśnie tak!
Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res
Liczba stron: 308
Kategoria: Literatura obyczajowa, Romans
Druk: przyjemny dla oka, czcionka dość dużego rozmiaru, kolor stron biały

tutaj możecie kupić "Właśnie tak!" -> klik


Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Novae Res

3 komentarze:

 1. Lubię takie książki, a o tej czytałam dużo dobrych opinii, więc na pewno po nią sięgnę! To może być dobra powieść na urlopowe lenistwo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama czytałam ją na wakacjach, idealna w letnią pogodę - lekka i pogodna :)

   Usuń
 2. Może i ja za jakiś czas sięgnę po tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń