31 sierpnia 2018

19. "HARRY. BIOGRAFIA" | KATIE NICHOLL

Harry - niesforny, przebojowy, szalony i zawsze szczery. Te cztery słowa idealnie opisują wnuczka królowej Elżbiety. Zawsze postrzegany jako "ten drugi" i  "żyjący w cieniu Williama". Harry pomimo wszystkich swoich wybryków, które były szeroko komentowane na całym świecie zaskarbił sobie sympatie milionów. Jak to zrobił? Co takiego jest w księciu, że wszystkie potyczki są mu wybaczane? Wszystkiego dowiecie się właśnie w tej biografii!

BIOGRAFIA:
Ta książka pokazuje drogę Henryka od kochanego syna matki - księżnej Diany, po zbuntowanego nastolatka, do odpowiedzialnego żołnierza służącego w Afganistanie. Przeczytamy o jego rozterkach, miłościach i wybrykach, które mroziły krew w żyłach rodziny królewskiej. Zapoznamy się z relacjami Harrego z bratem, bratową jak i obecną żoną. Biografka przybliży nam drugą miłość Harrego po Megan - Bostwanę i poprowadzi w głąb serca księcia. Owiana tajemnicą historia poznania Megan Markle, zręczyn zostanie w tej książce rozwiania, a my poznamy po prostu zwykłego Henryka. 
MOIM ZDANIEM:
Kiedy Diana i Karol ogłaszają kolejną ciąże Wielka Brytania szaleje. Kiedy okazuje się, że na świat w 1984 r.  przychodzi kolejny następca tronu zaraz po Williamie - Henryk Karol Albert Dawid - królowa Elżbieta jest w prawdziwej ekstazie. Diana zapewnia ciągłość rodu. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewa się, że ten mały rudy chłopiec wiele namiesza w rodzinie królewskiej, a jego poczynania będzie śledził cały świat. 

Książe Karol i Lady Diana z małym Henrykiem na rękach

Już od samego początku kiedy czyta się biografię można wyczuć jak silną więź Harry tworzył ze swoją matką - księżną Dianą. Kobieta poświęcała swoim synom tak wiele czasu ile mogła, nie chciała aby dziećmi zajmowała się guwernantka. Prowadzała Harrego i Williama do przedszkola, chodziła na zawody synów do szkoły, zabierała ich do parków rozrywki czy po prostu wspólnie jadali w McDonaldzie. Książę bardzo długo nie potrafił otrząsnąć się po śmierci swojej mamy, przyjaciółki i powiernika sekretów. Jak sam wspomniał w biografii, nie mógł pogodzić się z tym, że jego ostatnia rozmowa przez telefon z mamą trwała bardzo krótko, bo chcieli z Williamem wrócić do zabawy. Harry powie też: " „Moja mama dopiero co zmarła, a ja musiałem iść za jej trumną, otoczony tysiącami patrzących na mnie ludzi, a kolejne miliony oglądały to w telewizji. Moim zdaniem żadne dziecko nie powinno być poproszone o zrobienie czegoś takiego, bez względu na okoliczności. Sądzę, że taka sytuacja dzisiaj już by się nie powtórzyła”. 

William, Diana i Harry w jednej z ulicznych restauracji.

Księżna Diana w wyścigu matek w szkole Williama. 

Harry i William z mamą w parku rozrywki.

W biografii dowiemy się, że Harry był świadkiem tego jak przyjaciółka jego mamy, wróżka przepowiedziała w jego obecności wypadek samochodowy. „Widzę cztery osoby w samochodzie i straszną kraksę. Nie mam pojęcia, kim są te osoby” usłyszała Diana, która uważała, że syn śpi na jej kolanach. Później Harry, po wielu latach przyzna się swojemu przyjacielowi, że słyszał każde słowo jasnowidzki do jego matki. 
Po stracie tak ważnej osoby w jego życiu Harry musiał nauczyć się prawdziwego życia. Wraz z Williamem mocno się wspierali w wielu życiowych wyborach, nie jednokrotnie starszy brat ratował tyłek szalonemu Henrykowi, który nie raz był zlinczowany przez prasę za swoje wybryki. Wizyty w klubach ze striptizem, picie, palenie czy założenie kurtki na jednej z imprez z swastyką odbijało się szerokim echem, a królowa z Karolem kipieli ze złości. Niepokorny Harry nie miał też szczęścia w miłości, żadna z jego wybranek nie potrafiła w całości poświęcić swojego życia żyjąc w monarchii królewskiej.  Książę znalazł miejsce w którym mógł uciec od wszelkich problemów - Botswanę. Zaczął udzielać się charytatywnie tak jak jego matka, założył wiele organizacji wspierających chorych na AIDS oraz weteranów wojennych. W 2006 roku wstąpił do pułku królewskiej kawalerii, a od 2011 roku jest kapitanem Army Air Cops. Przyznaje, że wojsko wiele go nauczyło i dało kopa do życia w mniej szalonym stylu.  

Poznamy historię randki w ciemno na której poznał piękną Megan Markle i rodzącego się uczucia za bramami Windsoru. Niezwykle prosta i romantyczna historia pozwoli nam poznać Harrego jako prostego chłopaka, który po prostu szuka szczęścia. Harry i Megan


DLA KOGO:
Dla wszystkich, którzy chcą poznać historię księcia, ale jako zwykłego chłopaka, który trochę się na początku pogubił. Katie Nicholl nie ominie wybryków księcia, przekaże jaki wpływ miała na nie śmierć matki. Poznamy życie Harrego w wojsku i jego relacje z rodziną.  Nie będziemy się nudzić, a historia miłości do Megan Markle każdego z nas zachwyci, zapewniam! Szczerze polecam! :)

Tytuł : Harry. Biografia
Liczba stron: 384
Kategoria: Literatura współczesna 
Druk: przyjemny dla oka, czcionka małego rozmiaru, kolor stron żółty 


tutaj  możecie kupić "Harry.Biografia"  -> klikZa egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Prószyński i S-ka:
3 komentarze:

  1. Chociaż nie czytam często biografii to ta naprawdę mnie ciekawi. Mam nadzieję, że niedługo uda mi się ją przeczytać. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem bardzo ciekawa tej książki, lubię biografie, zwłaszcza te dotyczące arystokracji i brytyjskiej rodziny królewskiej. Na pewno po nią sięgnę! ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zaintrygowała mnie osoba Harry'ego :) Sama jestem młodszą siostrą, widzę wbrew pozorom mnóstwo podobieństw między mną a Harrym. No i to musi być fascynująca opowieść: młody książę poznaje piękną aktorkę na randce w ciemno! Historia jak z bajki :)

    OdpowiedzUsuń