9 sierpnia 2018

10. "NA PIĘCIOLINII SŁÓW" MAŁŻEŃSTWO, BRAT I TAJEMNICE Z PRZESZŁOŚCI | SARA DAMAZIAK

Są historie, które pisze samo życie, są zdarzenia, które przytrafić mogą się każdemu, ale czy każdy z nas umiałby walczyć o swoją miłość mimo sekretów, które dopiero co zostały wyjawione?   
FABUŁA:
Tom i Caroline to szczęśliwe małżeństwo - mają cudowną córkę Natalie, piękny dom i dobre stanowiska pracy. Idylla rodzinna trwa, dopóki do ich życia nie powraca, ktoś z przeszłości. Brat Toma - Alexander, światowej sławy projektant wraca z Paryża i niespodziewanie namiesza wszystkim dookoła. Tajemnice, które były skrywane wyjdą na jaw, a to zaburzy cały świat szczęśliwej pary. Czy małżeństwo przetrwa ten trudny okres? Czy to czego się dowiedzą zburzy uczucie między nimi na zawsze? I czy tak naprawdę znają tak dobrze siebie, że to co było do tej pory jest prawdziwe? Szalony rockman i spokojna dziewczyna, on nie marzył o rodzinie, ale gdy poznał ją rzucił karierę i dla niej podporządkował swoje całe życie. Rodzina, która powstała tak naprawdę z dwóch odmiennych sobie światów okazała się być tą prawdziwą, szczęśliwą w której miłość jest na pierwszym miejscu. Tom bez reszty kocha swoją córkę, a żona którą widzi każdego ranka przy swoim boku nadaje jego życiu sensu. Dopóki nie powróci Alexander, życie tych dwojga naprawdę wydaje się być idealne, ale nie do końca tak jest. Brat przywoła do życia tajemnice sprzed lat, które na zawsze wydaje się odmienią życie każdego z nich. MOIM ZDANIEM:
Historia od razu spodobała mi się od pierwszych kartek. Zakochany na zabój mężczyzna w swojej żonie, czuły ojciec i świetny kochanek. Ona troskliwa i odpowiedzialna żona, a jednocześnie pewna siebie i twardo stąpająca kobieta. Ich córka to prawdziwy aniołek, który rozsiewa radość życia w całym domu. Ta historia zaczyna się bardzo przyjemnie, ale z biegiem czasu nabiera niespodziewanego tępa. Naprawdę rwie nas kartka po kartce! Rozdziały są, krótkie i treściwe, dzięki czemu nie czułam, że książka dłuży się w nieskończoność. Brat Toma - Alexander, stworzony naprawdę został do swojej roli, idealnie budził uczucia we mnie niechęci do kogoś kto próbuje z butami wejść do cudzego życia, szczęśliwego życia. Autorka w bardzo sprawny i zwinny sposób przedstawia każdego z bohaterów tym samym nie zbaczając z głównego wątku. Ta książka się w trakcie po prostu nie nudzi! Zagadki rodzinnych sekretów zdecydowanie zaspokoiły moje uwielbienie do tajemnic. Nie zrozumiałam natomiast tych fragmentów piosenek na początku każdego rozdziału, raczej ich sensu umiejscowienia w książce ale widocznie autorka tak chciała. Czytając możemy odnosić wrażenie, że autorka trochę za szybko chce nam opowiedzieć tą historię, ale wystarczy, że czytać będzie się ją etapami, a wrażenie szybko zniknie :) 

DLA KOGO:
Książka zdecydowanie dla osób, które lubią połączenie historii miłosnej, tła rodziny i tajemnic w jednym. Nieskomplikowana, nie przekombinowana opowieść zaspokoi niewymagającego czytelnika. Spokojnie można ją czytać i odkładać na jakiś czas, bo historia nie jest na tyle złożona wielowątkowo, aby coś umknęło naszej pamięci.  Ja przemknęłam przez nią szybko i czytało się ją naprawdę ciekawie. Mogę z czystym sumieniem polecić!


Tytuł : Na pięciolinii słów
Autor: Sara Damaziak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res
Liczba stron: 352
Kategoria: Literatura obyczajowa, Romans
Druk: przyjemny dla oka, czcionka dość dużego rozmiaru, kolor stron żółty 


tutaj  gdzie możecie kupić "Na pięciolinii słów" -> klik


Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Novae Res:


5 komentarzy:

 1. Obyczajówki nie są chyba do końca moim ulubionym gatunkiem literackim, więc nie jestem obiektywna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapewne to lekka i przyjemna powieść na upalne dni, kto wie ? Może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak najdzie mnie ochota na obyczajówki, to będę mieć pod uwagą tę książkę 😉 fajnie ją opisałaś.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzadko sięgam po takie książki, ale przyznam, że Twój blog jest bardzo przyjemny w odbiorze i będę zaglądała częściej.

  OdpowiedzUsuń