27 sierpnia 2018

17. PRZEDPREMIEROWO "KLARA. O DZIEWCZYNCE,KTÓRA ŚPIEWAŁA PO FRANCUSKU | WOJCIECH STANKOWSKI

Czasem po przeczytaniu książki pozostaje głęboki ślad,myślimy o niej i nie możemy przestać - tak było w przypadku tej pozycji. Pełna emocji, dramatu, ale też nadziei i pasji pozycja.

FABUŁA:
Książka opowiada prawdziwe losy Klary Stankowskiej. Dziewczynka urodzona we Francji w 1930 roku spędzała idylliczne pierwsze lata swego dzieciństwa w domu pełnym miłości i radości. Kiedy rodzina podejmie decyzje o powrocie do kraju, nie będzie zdawała sobie sprawy, że już niedługo będą musieli walczyć o swoje życie, szczęście i o siebie nawzajem. Czasy II wojny światowej oraz powojennej Polski przekazane w niezwykle wzruszający sposób. Historia o tym jak wielką miłością może być pasja i jak miłość do niej może przenosić góry.
MOIM ZDANIEM:
Tematyka II wojny światowej, represji, przesiedleń, antysemityzmu oraz okrucieństwa jakie zostało wyrządzone setkom tysięcy osób jest niezwykle przykrym, ciężkim i wzruszającym motywem wielu książek. Zawsze interesowałam się historią przez co przez moje ręce przewinęło się wiele książek o temacie II wojny światowej. "Kiedy Bóg odwrócił wzrok", "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku" czy "Chłopiec w pasiastej piżamie" to jedne z wielu książek, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Kiedy sięgnęłam po książkę "Klara. O dziewczynce, która śpiewała po francusku" oczekiwałam przeczytania historii pełnej wspomnień i emocji - zdecydowanie to dostałam. 
Historia przedstawiona przez autora jest niezwykle rzetelnie. Pan Wojciech Stankowski nie obawiał się opisać ani tych przykrych sytuacji, ani nie szczędził umieszczenia też wspomnień tych małych radości i szczęść.  Czytając książkę naprawdę zagłębiłam się w historię Klary. Świat widziany oczami dziecka, często widzi o wiele więcej niż to co chce zobaczyć dorosły. 

Klara dziewczynka wychowana w szczęśliwej rodzinie szybko musiała przejść test dojrzałości. Choroba ojca oraz jego starta, wojna, opieka nad rodzeństwem, brak możliwości dalszego kształcenia się. To tak naprawdę mała część tego co przeczytać można w tej książce. Uczucia bohaterki są przekazane w tak wierny sposób czytelnikowi, że nie trudno o łzy podczas jej czytania. Siła charakteru, wola walki o siebie i bliskich i talent - to cała Klara. Każdy wyciągnie z tej historii własne wnioski i przemyślenia. Dla mnie ta książka jest na pewno jedną z tych, które zapamiętam i będę polecać - po prostu warto.
Klara Stankowska (1930–2013), magister sztuki, absolwentka i wykładowca Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, autorka unikatowej pozycji Chór w szkole (1988) a także wielu innych publikacji o muzyce. W szkolnictwie zajmowała stanowisko kuratora przedmiotów artystycznych na terenie Dolnego Śląska. Powołała do życia uwielbiane przez młodzież cykle koncertów „Filharmonia dla młodych” i „Opera dla młodych”. Wielokrotnie odznaczana Krzyżami Zasługi przez ministrów kultury i sztuki za jej działalność pedagogiczną oraz krzewienie kultury muzycznej w Polsce. 

DLA KOGO:
Polecę każdemu, kto poszukuje w sobie woli walki i siły. Każdemu kto się załamuje i mówi, że dalej nie może, dla każdego kto wątpi w swoje możliwości. Droga do marzeń, szczęścia nie jest prosta, ale jej osiągnięcie może zaważyć na naszym życiu na zawsze. Pełna szczerości książka - polecam.Tytuł : Klara. O dziewczynce, która śpiewała po francusku. 
Autor: Wojciech Stankowski 
Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res
Liczba stron: 300
Kategoria: Autobiografia, Biografia, Pamiętnik
Druk: czcionka małego rozmiaru, kolor stron żółty 


tutaj  gdzie możecie kupić "Klara. O dziewczynce, która śpiewała po francusku. " -> WKRÓTCE W SPRZEDAŻY  klik


Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Novae Res:
4 komentarze:

 1. Lubię książki z taki przesłaniem. Pokazują realny przykład, że można, że potrzeba nam samozaparcie i można ruszyć dalej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa propozycja i zachwycająca, tajemnicza okładka

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodaję do listy książek, które muszę sobie kupić. Twój opis całkowicie mnie przekonał! Bardzo fajny blog!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie potrafię sobie wyobrazić jak ludzie potrafili żyć w czasie wojny. Masz rację przeczytanie takiej historii na pewno doda motywacji i sił do działania, w dzisiejszych jak że innych czasach....

  OdpowiedzUsuń