17 sierpnia 2018

12. "ZRANIENI II" KONFRONTACJA, MIŁOŚĆ I PRZESZŁOŚĆ | H.M. WARD

Historię Sidney i Petera poznaliście w pierwszej części "Zranionych". Tych dwoje miało (nie)banalny początek, który jak się okazał był dla ich dwojga szczęśliwy. Sprawy przybrały nieoczekiwany obrót, a koniec I części był niespodziewany. 

FABUŁA:
Sidney musi udać się w podróż do domu, który nie był najmilszym wspomnieniem w jej życiu. Jej mama umiera, a dziewczyna musi spotkać się z rodziną, która nie potrafiła dać jej oparcia w najgorszym momencie jej życia. Peter, który kocha Sidney nie zamierza pozostawić ukochanej w tak ciężkich chwilach. W czasie ich podróży zdarzy się wiele a ich uczucie będzie wystawione na próbę.Peter okaże się kimś zupełnie innym, niż za kogo ma go dziewczyna. Czy Sidney będzie potrafiła wybaczyć kłamstwo Petera? Czy raz na zawsze uda im się pożegnać z przeszłością? I czy miłość zawsze jest "za coś"?MOIM ZDANIEM: 

Pierwsza część "Zranionych" jak wiecie, o ile czytaliście recenzję - bardzo mi się spodobała, co do drugiej części byłam również bardzo ciekawa, ponieważ książka zakończyła się interesująco. Kiedy wzięłam do ręki część drugą byłam na początku bardzo zadowolona. Historia toczyła się dynamicznie, a wątki bohaterów zostały szerzej rozbudowane. Sidney w tej części zaczęła być lekko denerwująca, ciągłe wahania i niezdecydowanie trochę irytowały. Peter, który jak się okaże, nie jest tą osobą za którą się podaje, musiał poświęcić wiele czasu aby ponownie zapracować na zaufanie dziewczyny. Mężczyzna staje się bardziej odpowiedzialny, momentami agresywny, ale tylko w obronie Sidney, którą kocha bez pamięci.  Obydwoje zakochani w sobie ludzi będzie musiało udowodnić sobie nawzajem, że warto zbudować ich relację od początku. Nie obyło się bez pikantnego wątku, który był poprowadzony z dużym smakiem, co jest bardzo na plus.
 Romans tych dwojga jak możecie się domyślać, jest trochę przewidywalny, ale wątki poboczne są na prawdę poprowadzone ciekawie ( oprócz historii z indykiem - która dla mnie była trochę kuriozalna , przekonacie się jeśli przeczytacie). Jestem w stanie pokusić się o stwierdzenie, że książka jest naprawdę ciekawa i nie jest zamknięta w utarty schemat. Jedynie szkoda, że książka jest tak krótka. Według mnie niektóre z wątków, można byłoby szerzej opisać, bo czasem miałam wrażenie, że pędzę przez książkę niczym burza, aż za szybko :) DLA KOGO:
Na pewno  dla fanów poprzedniej wersji! Czytelnicy weekendowi też będą zadowoleni. Książka jest krótka i treściwa, a na pewno zaspokoi gusta wielbicieli romansów! Mi się również podobała chociaż odrobinkę mniej od pierwszej części, mimo to myślę, że jest warta uwagi, bo to przyjemna historia!
Miłość, przeznaczenie, emocje - tutaj na pewno to znajdziecie :)


Tytuł : Zranieni II
Autor: H.M. Ward
Wydawnictwo: Wydawnictwo Editio
Liczba stron: 228
Kategoria: Literatura obyczajowa, Romans
Druk: przyjemny dla oka, czcionka dość dużego rozmiaru, kolor stron żółty 

tutaj  możecie kupić "Zranionych II"  -> klik

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Editio:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz