6 września 2018

21. "OPOWIEŚCI Z ANGIELSKIEGO DWORU. CAMILA TOM III" | MAGDALENA NIEDŹWIEDZKA

Kończy się moja przygoda z "Opowieściami z angielskiego dworu" a szkoda, bo były naprawdę fantastyczne! Ileż tajemnic, ciekawostek, wrażeń i emocji dostarczyła mi Magdalena Niedźwiedzka w tejże trylogii. Ostatni będą pierwszymi, tak jest w tym przypadku. Trzecia część okazała się dla mnie najlepszą, najciekawszą. O spełnieniu miłości i nowym początku, o tym właśnie jest ta książka.


FABUŁA:
Trzeci tom "Opowieści z angielskiego dworu" ujawni wydarzenia po śmierci Diany w 1997 r. Dalsze losy Karola oraz Camilli poprowadzone aż do małżeństwa następcy tronu - w 2005 r.


MOIM ZDANIEM:
Tak popularna rodzina jest na świeczniku mediów od czasu romansów Karola, po małżeństwo z Dianą i jej tragiczną śmierć oraz ślub Williama, aż do dziś do ustatkowania się Harrego z Megan ( tutaj recenzja biografii Harrego klik). Media nie odpuszczą tak gorącego tematu jakim jest rodzina królewska. Mogłoby się wydawać, że luksus w jakim opływają, zainteresowanie mediów, wystawne przyjęcia to sama przyjemność. Niestety rzeczywistość bywa okrutna i nie wszystko wygląda tak jak mogłoby się wydawać. 
Karol i Camilla po śmierci Diany zaczynają budzić spekulacje świata. Czy ten związek ujawni się? Czy Camilla osunie się w cień? Czy dojdzie do małżeństwa? Te pytania nurtowały całą Wielką Brytanię. Zwolennicy Diany nadal twierdzili zgodnie z teoriami spiskowymi, że śmierć księżnej Walii to sprawka pary kochanków. Tym dwojgu trudno było przez wiele lat uwolnić się od podejrzeń, nienawiści i złości społeczeństwa. W tej części odkryjemy myśli Karola o utracie swojej byłej żony, przejdziemy poprzez skandale, spiski. Poznamy bliżej Camille i będziemy mieli okazje poznać własne zdanie na jej temat. Mnie niestety autorka nie przekonała do tej kobiety. Miałam wrażenie czytając książkę, że Magdalena Niedźwiedzka  bardzo stoi po stronie księżnej Kornwalii. Pała do niej sympatią i stara się przedstawić ją w bardzo pozytywnym świetle. Nie oznacza to, że znając całą historię czujemy się lekko manipulowani, wręcz przeciwnie! Tym bardziej możemy odczuć jakie jest nasze zdanie na temat tej kobiety. W tej części nie zabraknie Filipa oraz królowej Elżbiety czy też synów Karola. 
Pewne jest jedno! Poznamy punkt widzenia każdej z osób, nie pozostaniemy zostawieni sami sobie w domysłach. Autorka zadbała o to aby nawet najmniejszy szczegół relacji na dworze królewskim. Nie zawiodłam się :) DLA KOGO:
Polecę każdemu kto choć trochę interesuję się monarchią brytyjską. Windsorzy to naprawdę całkiem nieobliczalna, ciekawa i nietuzinkowa rodzina. Każdy na pewno zaspokoi swoja ciekawość poznania Karola, Camilli,  zgryźliwości Flipa czy zobojętnienia królowej Elżbiety. Książka sprawdzi się dla każdego kto nie chce mieć podanych tylko suchych faktów, a chce być poprowadzony przez całą historię w lekki i przyjemny sposób. Na pewno sprawdzi się dla fanów popołudniowych lenistw z książka, która nie zanudzi a czasem zaszokuje, zdziwi i ujawni uśmiech na twarzy! Tytuł : Opowieści z angielskiego dworu. Camilla. Tom 3.
Autor: Magdalena Niedźwiedzka
Liczba stron: 504
Kategoria: Literatura współczesna 
Druk: przyjemny dla oka, czcionka małego rozmiaru, kolor stron żółty 

tutaj  możecie kupić "Opowieści z angielskiego rodu. Camilla"  -> klik

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Prószyński i S-ka:


2 komentarze:

  1. Mam coraz większą chęć na przeczytanie tej serii, ale narazie muszę się wstrzymać z książkowymi zakupami ;). Niemniej "Opowieści z angielskiego dworu" są na mojej liście do przeczytania ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiedziałam o tej trylogii. Jednak po przeczytaniu recenzji z chęcią po nią sięgnę, zwłaszcza, że wieczory będą coraz dłuższe...

    OdpowiedzUsuń