7 września 2018

22. "NAUCZYCIEL TAŃCA" | ANNA DĄBROWSKA

Po tą książkę chciałam sięgnąć już dawno. Czytałam wiele recenzji, opinii i każdy twierdził, że autorka jak mało kto potrafi w niesamowity sposób pobudzać emocje czytelnika. 
Każdy człowiek jest inny. Nie ma dwóch tych samych osób. Wszyscy mają swoje zdanie, emocje i myśli ale każdy wyraża je inaczej. Wielu z nas mówi prosto z mostu to co myśli, inni zamykają się w sobie. Malują, biegają, śpiewają, oglądają filmu, płaczą, czytają, by rozładować emocje a inni po prostu tańczą...

FABUŁA:
Sara skrywa w sobie wielką tajemnicę, w dodatku nie mówi. Opiekująca się nią Kaja - pragnie by siostra wyzbyła się traumy jaka ją męczy i zapisuje sioistrę na lekcje tańca. Taniec ma byc rodzajem terapii, wyzwolenia się i uwolnienia emocji. Dziewczyny poznają nauczyciela tańca- Dominika, który okaże się kimś więcej dla Kai niż tylko trenerem Sary. Każde z nich skrywa tajemnice z przeszłości, które są pilnie strzeżone przez ich serca. Czy losy tej trójki splotą się szczęśliwie?


MOIM ZDANIEM:
Po przeczytaniu tej książki pomyślałam, że to naprawdę fajna opowieść o miłości. Coraz mniej jest historii miłosnych, które chwytają za serce, ale ta was nie zawiedzie. Nie jest taka sama jak inne, jest odmienna i wyjątkowa. 
Dominik to młody chłopak, który kocha taniec. Taniec daje mu możliwość wyrażania siebie, wyrzucenia z siebie emocji i złości jaka w nim drzemie. Ma wielki żal do osób, które wyrządziły mu krzywdę, która na zawsze pozostanie w jego pamięci. Nie potrafi zaufać, zakochać się ani zbliżyć do kogokolwiek, ponieważ rany jakie nosi w sobie są zbyt głębokie. Dominik pewnego dnia na swoich zajęciach poznaję nową kursantkę tańca - Sarę. Dziewczynka, która straciła głos w wyniku traumatycznych wyrażeń , może w tańcu wyrazić swoje emocje ciałem. Klara, która opiekuje się siostrą pozna Dominika a między nimi zrodzi się uczucie, które nie będzie proste. Ich miłość od początku będzie trudna. Klara ma wiele tajemnic, których nie chce od razu odkrywać przed chłopakiem, z kolei on wciąż nie rozliczył się ze swoją przeszłością, która wciąż nie pozwala mu na zbliżenie się do Klary. 
Ta historia nie będzie przesłodzona, usłana kwiatkami i szalona. Wyjątkowa powieść o tym, że miłość nie zawsze jest łatwa. Emocjonująca historia trójki ludzi, którzy w swoim życiu przeżyli bardzo wiele. Demony przeszłości często nie dają nam spokoju i nie pozwalają budować czegoś nowego. Gwarantuję, że zżyjecie się z Klarą, Dominikiem i Sarą. Postacie są tak nacechowane, że każdy z nas przypisze im swoje odczucia.  Książka ciekawi i zastanawia. Nie będziecie mogli się od niej oderwać do ostatniej chwili. Ciekawość poznania historii przeszłości tych bohaterów jest na tyle silna, że czyta się błyskawicznie! Znajdziecie w niej miłość, wiarę, odwagę i moc siły charakteru. 
Książka da Wam cenną lekcję tego, że emocji nie można w sobie tłumić. Wyrażajcie siebie w każdy sposób nie tylko słowami, ważne jest by dać im upust. 


DLA KOGO:
Jeżeli ktoś z was poszukuje książki, która skłania do przemyśleń, która da wam kopa do myślenia to jest to idealna pozycja! Każdy z was poczuje te same emocje, rozterki i radości co bohaterowie książki. Skupicie się na niej w 100% dzięki temu, że autorka w tak swobodny sposób kreuje losy tej trójki. Ja niesamowicie zżyłam się z tą historią i całym sercem ją polecam. Sięgnę po inne książki pani Anny Dąbrowskiej jeszcze nie raz. 

Tytuł : Nauczyciel tańca 
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
Liczba stron: 400
Kategoria: Literatura obyczajowa, Romans
Druk: przyjemny dla oka, czcionka dość dużego rozmiaru, kolor stron żółty 

tutaj lista gdzie możecie kupić "Nauczciela tańca" -> klik

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Lira:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz