11 września 2018

23. PREMIERA : "IMMORTALIŚCI" A TY CHCESZ ZNAĆ DATĘ SWOJEJ ŚMIERCI? | CHLOE BENJAMIN

Chciałbyś poznać datę swojej śmierci? Chciałbyś wiedzieć, który z dni będzie twoim ostatnim? Co zrobiłbyś wiedząc kiedy umrzesz? Czy to zmieniło by twoje życie? Czy to miałoby wpływ na twoje decyzje? Czy przeżyłbyś je tak samo, jak wtedy kiedy nie wiedziałeś o tym kiedy nadejdzie twój czas? 
Gwarantuje, że każdy z was po przeczytaniu tej książki zada sobie chociaż jedno z tych pytań. 

FABUŁA:
Jest rok 1969, rodzeństwo Goldów - Klara, Varya, Daniel, i Simon dowiadują się, że do miasta przybywa kobieta, która potrafi przewidzieć datę śmierci każdego człowieka. Ciekawa czwórka postanawia udać się do wizjonerki i dowiedzieć się ile czasu życia im pozostało. Rodzeństwo po tej wizycie nigdy nie będzie takie samo jak kiedyś. Jak zmieni się ich życie? Czy więzi rodzinne rozpadną się? I czy rodzeństwo pozostanie wierne przepowiedni jaką usłyszą? 
Immortalista - osoba odrzucająca ogólnie akceptowane zasady etyczne

MOIM ZDANIEM:
Poznajemy całą czwórkę bardzo dokładnie. Każdej osobie poświęcony jest rozdział w którym poznajemy jego historię. 
Klara - niespełniona iluzjonistka, Daniel - lekarz, Simon - tancerz i homoseksualista oraz Vayra - która poświęci się badaniom nad długowiecznością.  Z tymi bohaterami będziemy mieć przyjemność obcowania przez całe 456 stron. Rodzeństwo wydaje się być nierozłączne, mimo różnorakich zainteresowań oraz charakterów zawsze trzymają się blisko. Spotkanie z wróżką zmieni ich całe życie oraz ich relacje. Od tej pory każde z nich tak mocno zacznie polegać na samym sobie i spełnianiu swoich marzeń przed śmiercią, że więzy rodzinne niesamowicie ulegną zmianie.  Simon, który od początku ma zaplanowane na starość pozostać z matką i dotrzymać jej pomocy w prowadzeniu rodzinnego interesu gwałtownie zmieni plany po śmierci ojca. Zechce wyjechać z Klarą do San Francisco gdzie będzie mógł ujawnić bez obaw swoją orientację seksualną. Zapragnie być wolny i szczęśliwy bez konsekwencji jakie za sobą poniesie jego decyzja. Wyjazd Klary i Simona setki tysięcy kilometrów od domu zmieni całe życie rodziny. 

Akcja rozpoczyna się w 1969 roku a kończy w 2010. Cała akcja toczy się na tyle swobodnie, ale też energicznie, że nie wiemy kiedy, ale rodzeństwo jest dorosłe i mknie przez życie. Niezwykłe jest to jak mocno - ja - osobiście przywiązałam się do bohaterów. Ta książka sprawia, że wszystkie wasze myśli nawet po jej zamknięciu będą krążyć wokół niej. Nie będziecie mogli przestać, zastawiać się kiedy jest czas na śmierć każdego z nich i kiedy to się stanie. Autor stworzył tak ciekawą fabułę, że nie sposób przejść obok tej książki obojętnie. Poznanie punktu widzenia, emocji, uczuć Klary, Daniela, Simona, Vayry oraz ich matki, czy też pobocznych bohaterów pozwala zrozumieć ich decyzje, wybory. Nie sądzimy ich, nie oceniamy. Po prostu zaczynamy rozumieć. Piękne jest to, że książka skłania do wielu przemyśleń.
Każde z nich na swój sposób będzie chciało wykorzystać czas, który został im dany. Klara i Simon nie będą chcieli stracić ani chwili, natomiast Vayra i Daniel będą podchodzili do przepowiedni z dystansem i na odległość. Fantastyczne jest to, że zostały ukazane dwa odmienne podejścia do informacji o ich śmierci. Każdy z was dzięki temu będzie w stanie wyrobić swoją opinię na temat tego, które z rodzeństwa wykorzystało swój czas najlepiej i dlaczego, właśnie w ten sposób.
Idealne przedstawienie tego, że od swojego przeznaczenia nikt z nas nie jest w stanie uciec. Coś co zostało przeznaczone nam - pozostanie z nami na zawsze. Czy chcemy, czy nie los i tak pokieruje w ten sposób, że fatum się spełni. 
DLA KOGO:
Książka idealnie sprawdzi się dla fanów kryminałów, mimo,  że kryminał to nie jest. Trzeba rozwikłać zagadki, trzeba wiele się domyślać oraz główkować. Czyta się ją bardzo szybko i z wielką przyjemnością. Autorka ma świetny styl, dzięki czemu mkniemy przez nią jak przez burze. Nie wiadomo kiedy, a już się kończy. Szkoda tylko że, tak szybko, bo powieść jest świetna, i wiele wnosi do naszego życia. Jest niezwykle wartościowa. Tytuł : Immortaliści
Liczba stron: 456
Kategoria: Literatura współczena
Druk: przyjemny dla oka, czcionka dość dużego rozmiaru, kolor stron biały

tutaj lista gdzie możecie kupić "Immortalistów" -> klik

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Czarna Owca:


1 komentarz:

  1. Ta książka jest dość mocno promowana w blogosferze i na Instagramie, więc miałam przed nią pewne opory... Ale Twoja recenzja mnie bardzo zaciekawiła, więc może się zdecyduję sięgnąć po "Immortalistów" ;)

    OdpowiedzUsuń