28 września 2018

28. "NIEPAMIĘĆ" | JOLANTA KOSOWSKA

Jak to jest nie pamiętać siebie samego? Nie wiedzieć kim się jest? Nie znać swojej przeszłości? Nie umieć przypomnieć sobie czegokolwiek? Historia Katarzyny i Michała poniesie was w dalekie podróże emocjonalne i opowie o miłości, przyjaźni i uczuciach. 

FABUŁA:
Kasia to dziewczyna, której śpiączka podzieliła życie na dwie części. Była kochana, walczyło o nią dwóch mężczyzn, w kolejnej części życia walczy o samą siebie i uczy się żyć od nowa. Nie potrafi dostrzec czy jest tą samą osobą co kiedyś, nie pamięta, nie umie sobie przypomnieć. Z czasem niektóre z wspomnień wracają, ale nie są one spójne i rzeczowe. Wyrywkowo nie jest przecież wstanie stworzyć obrazu swoje życia sprzed śpiączki. Strach zaczyna przybierać większe oblicze przed tym co ją czeka i co było kiedyś. Czy będzie w stanie pojąć kim była? Czy pozna swoją przeszłość? Czy przypomni sobie swoje życie?

MOIM ZDANIEM:
Książka od początku wydawała się niezwykle ciekawa. Niecodzienna historia i fabuła. Książka podzielona została na dwie części, w każdej z nich będziemy przybliżać się do losów Katarzyny i jej życia. Poznamy bliżej nie tylko ją, ale też osoby, które ją otaczają. 

Michał jest młodym lekarzem, który stracił miłość swojego życia. Nie potrafi poradzić sobie ze stratą ukochanej i sięga coraz częściej po kieliszek. Alkohol ściągnie go na same dno. Dzięki pomocy profesorowi Wolskiemu wyprowadzi się do Niemiec gdzie rozpocznie pracę jako genetyk. Losy potoczą się zwrotnie. Michał nie będzie wstanie zapomnieć jak Kasia wyjechała z innym mężczyzną do Chorwacji. Jego serce pozostanie w kawałkach, ale nadal będzie mieć nadzieję, że dziewczyna powróci. 
Katarzyna, to ciężko potraktowana przez los kobieta. Po wypadku jej rodziny jej opieką zajmuje się Wanda. Dziewczyna pomimo wszystkiego stara się żyć normalnie. Na studiach poznaje Michała w którym zakochuje się bez pamięci. Niestety los przygotuje jej jeszcze gotowe do zakochania serce wykładowcy - Romana. Dziewczyna wyjedzie z nim do Chorwacji, ale to nie oznacza koniec z Michałem..

Ruszycie w podróż do Chorwacji. W książce znajdziecie wiele opisów krajobrazów, natury. Malownicze obrazy przeniosą was w zieloną krainę. Nie obędzie się bez pięknych opisów tak jak w poprzedniej książce, którą czytałam Jolanty Kosowskiej "Wróć do Triory". Zakochacie się w spacerach Kasi po plaży i jej przemyśleniach. W książce będzie kilku narratorów, dzięki czemu nie staje się ona zbyt nudna. Nie ukrywam, że może nie jest to książka porywająca, trzymająca w napięciu i szalona.  Ot tak, po prostu spokojna, dająca do myślenia. Historia młodych ludzi i ich problemów. O tym jak poradzić sobie z przeciwnościami losu, z bólem, miłością i problemami. Miłość może góry przenosić, ale czy tak będzie w przypadku tych bohaterów ? Dowiecie się z książki!  DLA KOGO:
Fani lekkich, niezobowiązujących, a jednak pełnych przemyśleń i uczuć książek będą zadowoleni z takiego wyboru! Można zabrać ją ze sobą w podróż, ale też przeczytać w czasie jesiennych wieczorów - myślę, że sprawdzi się idealnie.


Tytuł : Niepamięć
Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res
Liczba stron: 480
Kategoria: Literatura pięknatutaj lista gdzie możecie kupić "Niepamięć" -> klikZa egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje samej autorce książki Jolancie Kosowskiej oraz Wydawnictwu Novae Res:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz