4 października 2018

30."A JA ŁÓDŹ WOLĘ" | DOROTA CERAN

Czy łatwo być prezydentem trzeciego największego miasta względem ludności w Polsce? Kim jest Hanna Zdanowska? Za co łodzianie cenią panią prezydent? Co najbardziej w Łodzi kocha? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych poznacie właśnie z tej książki! Niezwykle szczery i prawdziwy w słowa i uczucia wywiad z Hanną Zdanowską przeprowadziła Dorota Ceran.

OPIS:
O świecie, Polsce i Łodzi w obliczu dziejowych przemian.
Ceniona za swój autentyzm i ogromne przywiązanie do Łodzi. Darzona zaufaniem zarówno przez współpracowników, jak i  przede wszystkim samych łodzian. To im obiecała zmiany w mieście, lepsze warunki i odnowioną Piotrkowską. Obietnic dotrzymała. A nawet więcej - to dzięki niej w samym środku Polski odradza się kreatywne miasto z wielkim potencjałem. W odważnej rozmowie Hanna Zdanowska szczerze opowiada o wolności, lokalnym patriotyzmie i trudach bycia prezydentem metropolii. I o planach na przyszłość, a te rzecz jasna ziszczą się tylko w Łodzi!"To jest awangarda, offowa, jak cała Łódź jest offowa i awangardowa. To miasto z charakterem, które nie boi się wyzwań i potrafi artykułować swoją odrębność, swoją inność, swój sposób patrzenia, ma odwagę w swoich sądach. To są fajni, kreatywni ludzie, bo w nas, łodzianach, kreatywność aż kipi."


MOIM ZDANIEM:
Hanna Zdanowska z wykształcenia jest inżynierem środowiska.  Ukończyła studia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Wcześnie zaczęła prowadzić swój sklep odzieżowy. W 2010 roku została prezydentem Łodzi. Zdobyła około 70 tysięcy głosów mieszkańców Łodzi. Jako, że z wykształcenia jest "budowlańcem" postawiła na zrewitalizowanie Łodzi. Łódź za jej kadencji miała się stać wizytówką pięknych kamienic, ulic i budynków. I tak się stało! 


zdjęcia: Paweł Augustyniak

W szczerym wywiadzie Hanna Zdanowska opowiada o swojej młodości, miłości do Łodzi, karierze, edukacji, wartościach jakie reprezentuje. Całą książkę czyta się jednym tchem. Wywiad jest pełen emocji i szczerości, którą czuje się już od pierwszych stron. Przyznaje, że jest choleryczką, ale czasem właśnie dzięki temu tworzy ile tworzy. Ciepła, pełna radości i optymizmu osoba, która zdobyła serca nie tylko łodzian, ale i wielu ludzi w Polsce. Pokazała, ze kobiety też wiele mogą. Dowiecie się z tej książki nie tylko kim jest Hanna Zdanowska, ale też kim dla niej są ludzie, za co ich ceni, za co kocha Łódź, jak wiele może jej poświęcić i gdzie widzi się w przyszłości. DLA KOGO:
Zdecydowanie polecę wszystkim mieszkańcom Łodzi, aby mogli lepiej poznać prezydenta miasta, a dodatkowo dowie się więcej o swoim mieście. To nie jest polityczna pozycja. To książka o kobiecie, która zapracowała na swój sukces i która, nie zamierza rezygnować z Łodzi, mimo wszystko.


Tytuł : A ja Łódź wolę
Autor: Dorota Ceran
Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res
Liczba stron: 360
Kategoria: Biografiatutaj lista gdzie możecie kupić "A ja Łódź wolę" -> klikZa egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Novae Res:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz