28 października 2018

38. "CUDOTWÓRCY Z KRAKOWA" | ANNA MADEJAK

Opowieść oparta na faktach, która wzbudza ogromne emocje mimo swojej krótkiej treści. 

OPIS:
Ile człowiek potrafi zrobić dla drugiego człowieka? Jak wiele można poświęcić w obliczu zagrożenia życia bliskiej osoby? Jak wiele zaryzykuje lekarz, aby ratować pacjenta?
Oparta na faktach historia młodej kobiety, której los w jednej chwili zabiera wszystko to, co dotąd było oczywiste.Młodość, piękno, miłość, plany na przyszłość... wszystko to traci wartość w obliczu dramatycznych wydarzeń, które zmieniają raz na zawsze bohaterkę i bliskich jej ludzi. To prawdziwa historia nadludzkiej walki i heroicznych decyzji podejmowanych przez personel medyczny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, poruszająca opowieść o wyścigu z czasem, dowód głębokiej wiary i miłości do drugiego człowieka. A wszystko po to, by uratować jedno istnienie.
Anna Madejak - urodzona w Piotrkowie Trybunalskim, od 2012 roku mieszka w Krakowie. Z wykształcenia germanistka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej pasje to gotowanie oraz języki obce.

FABUŁA:
Książka jest krótka, a więc moja recenzja też nie będzie długa. Wszyscy wiemy jak ważne jest zdrowie. Jego utrata wiąże się z wielkimi kłopotami. Pani Anna Madejak doskonale wie czym jest choroba i swoją książkę poświęca w podziękowaniu dla osób, które walczyły o jej życie - lekarzom. 
Kobieta, która była pełną życia i radości pewnego dnia straciła sens swojego życia. Zaczynało się od bolących oczu, owrzodzonego nosa. Nie była w stanie wyjść na światło dzienne, do pracy czy sklepu. Ból powodowany chorobą "Wegnera" pozostawiał również rysy psychiczne. Choroba sprowadziła ją ostatecznie do szpitala, który okazał się ostatnią deską ratunku. Zawierzone życie lekarzom jest zawsze ogromnym zaufaniem do nich. Zwykli ludzie oddani w ręce niezwykłych lekarzy, którzy robią co w ich mocy by uratować ludzkie życie. Nie chce generalizować, że każdy lekarz jest specjalistą z powołania, ale ta książka akurat o tym jest.  Książka o miłości, chorobie, wartościach i sile rodziny. Miłość matki w obliczu choroby ukazana zostaje w największych szczegółach.
MOIM ZDANIEM:
Jak wiadomo choroba dotyka nie tylko osobę chorą, ale i jej najbliższe otoczenie. Książka wzrusza i pokazuje jak wielką wartością jest życie.  Ja po jej przeczytaniu miałam wiele chwil zastanowienia się nad tym jak ważne jest zdrowie oraz rodzina. Autorka składnia nie tylko do wielu refleksji, ale dzieli się swoją historią, która na zawsze pozostanie w jej pamięci. Pozycja jest napisana w niezwykle lekki sposób, dzięki czemu czyta się ją przyjemnie i błyskawicznie. Dowiadujemy się nie tylko jak wyglądało jej życie w chorobie, ale i po niej.  Dla niektórych może się wydać skomplikowane słownictwo medyczne użyte w książce, ale nie ma tego na tyle dużo, aby przeszkadzało w płynnym czytaniu. 

DLA KOGO:
Książka dla wszystkich tych, którzy poszukują nadziei nie tylko w chorobie, ale też w życiu. Idealna do zabrania do pociągu czy autobusu, bo jest krótka i lekka. Fani wszelkich książek o lekarzach czy seriali, będą zadowoleni. Poznanie jakże strasznej historii, ale jednocześnie wartościowej i pełnej nadziei, która ruszy serca, nawet te najbardziej skamieniałe!


Tytuł: Cudowtórcy z Krakowa
Autor: Anna Madejak
Wydawnictwo:  Novae Res
Gatunek: Literatura obyczajowa
Cena okładkowa: 23,00 zł
Liczba stron: 148
PREMIERA: 25.10.2018r.

OCENA: 7/10


tutaj gdzie możecie kupić "Cudowtórców z Krakowa" ->  klik


Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res:
7 komentarzy:

 1. Zainteresowałas mnie ta książka. Chętnie ją przeczytam :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto czytać takie tematy, dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie do końca moje klimaty, ale pewnie spodobałaby się osobom, które lubią prawdziwe, wzruszające historie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciężki temat, trzeba mieć odpowiedni dzień do takiej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fabuła książki i twoja ocena zainteresowały mnie na tyle, że na moim czytniku już pobrana nowa pozycja <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Najważniejsze, że tematyka odebrana pozytywnie :)

  OdpowiedzUsuń