2 listopada 2018

39. PRZEDPREMIEROWO "PUSTA ZIEMIA" | BOHDAN SZYMCZAK

Co jeśli kiedyś Ziemi nie będzie? A, co jeśli będzie, ale zupełnie zmieniona? Jeśli lubicie filmy typu science fiction to ta książka jest z tego samego typu!

OPIS:
Pionierska wyprawa, mająca na celu eksplorację przestrzeni poza Układem Słonecznym, właśnie dobiega końca. Ekipa badawcza, w której znaleźli się między innymi trzeźwo patrzący na świat inżynier Tom, zapalony naukowiec profesor Thompson i sceptyczna programistka Marta, w końcu wraca na Ziemię. Ale ze względu na różnice czasoprzestrzenne od rozpoczęcia ich eskapady minęły już... siedemset pięćdziesiąt dwa lata, a na ich rodzimej planecie zaszły wielkie zmiany. Czym zaskoczy ich nowa, trudna do zaakceptowania rzeczywistość?
Fascynujące przygody, walka ze śmiertelnym zagrożeniem i namiętności, które mogą pomóc w przetrwaniu najgorszego kryzysu... I niezwykle aktualne pytanie o przyszłość świata, który tylko pozornie jest dobrze nam znany i bezpieczny. 

- inżynier chemik, informatyk, certyfikowany Project Manager. Ukończył studia na Wydziale Inżynierii Chemicznej Politechniki Łódzkiej. Zawodowo związany z informatyką. Kilkanaście lat kierował zespołami tworzącymi system informatyczne dla banków. Obecnie zajmuje się sztuczną inteligencją. FABUŁA:
W podróż do celu odległego o dwadzieścia lat świetlnych od Ziemi dobiega końca. Ekipa badawcza spędziła ze sobą ogrom czasu i nadchodzi czas by powrócić na ląd. Nie było łatwo. Podróż w lot kosmiczny stała się też ogromnym wyzywaniem psychologicznym dla jej uczestników. Codzienne spędzanie ze sobą czasu wiązało się z możliwością występowania konfliktów. Mała przestrzeń statku kosmicznego sprawiała, że można było poczuć się jak zwierzę zamknięte w klatce. Pełnienie dyżurów, sen czy wymyślone przez siebie aktywności miały na celu pomóc w przetrwaniu długiego czasu razem. Głównymi bohaterami są profesor Thompson, inżynier Tom i programistka Marta.  Nie obędzie się bez wybuchów pożądania pomiędzy ostatnimi dwojga. Nieodłączną osobą tej wyprawy będzie też Kate. Powrót na Ziemię okaże się wielkim wyzwaniem, prawie niemożliwym do wykonania. Presja, przerażenie i smutek będzie towarzyszyło uczestnikom wyprawy przez większość czasu, jednak każdy z nich zrobi wszystko aby dołożyć swoją cegiełkę do powrotu do domu. Ale jak ten dom wygląda? Czy coś jeszcze jest na Ziemi? Trudna historia o ludziach, wyzywaniach, przetrwaniu i kruchości ludzkiego życia. Powrót na Ziemię okaże się wielkim wyzwaniem, ale też sprawdzianem przetrwania dla ludzkości. MOIM ZDANIEM:
Uwielbiam książki, które przenoszą do innego świata. Wyczujecie niejednokrotnie strach i napięcie jakie czują bohaterzy. Poznacie tajniki działania statku kosmicznego i życia na nim. Dowiecie się jak wyglądają relacje ludzi, którzy są ze sobą w jednej przestrzeni przez bardzo długi czas. Osobiście uważam tę pozycję za niezwykle ciekawą! Gdybym nie widziała nazwiska autora na okładce pomyślałabym, że to książka zagranicznego autora! Napisana naprawdę na światowym poziomie science fiction. Nie będziecie mogli oderwać się od niej przez długi czas!

Książka, która pobudzi nie tylko waszą fantazję, ale i serca. 


DLA KOGO:
Dla wszystkich fanów nie tylko kosmosu, ale też psychologii. Książka z pewnością zaspokoi nawet najbardziej wymagających czytelników, nawet takich którzy nie są przekonani do tego gatunku literackiego! 
Tytuł: Pusta Ziemia
Autor: Bohdan Szymczak
Wydawnictwo:  Novae Res
Gatunek: Science fiction
Cena okładkowa: 37,99 zł
Liczba stron: 336

OCENA: 8/10Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res:

15 komentarzy:

 1. lubię oglądać filmy o takiej tematyce. nigdy nie czytałam takiej książki, a ta wzbudziła moje zainteresowanie. tyle wyzwań, przeszkód, do tego taka misja! poszukam tej książki w księgarni :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Science fiction to trochę nie moje klimaty, ale książka wydaje się ciekawa, więc być może w wolnej chwili po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękny post, jeżeli chodzi o recenzję - przydałoby się ją nieco wydłużyć, bo czuję niedosyt, ale zdjęcie wszystko wynagradza. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wysoko oceniasz tę książkę. Ja w sumie lubię science-fiction, więc może się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chociaż nie przepadam za książkami/filmami science-fiction, to myślę że własnie znalazłam prezent gwiazdkowy dla mojego chłopaka ;) Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam wcześniej o tej ksiażce

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie przepadamy za science fiction :/ Może ta książka nas przekona do tego gatunku :)

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo fajna recenzja, czytam jakbym była na stronie jakiegoś wydawnictwa, a książkę recenzował profesjonalista. Pracujesz jako recenzentka?

  OdpowiedzUsuń
 9. Super recenzja, ale tym razem pozycja nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo podoba mi się sposób recenzowania książek u Ciebie, robisz to bardzo profesjonalnie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wiem czy spodobała by mi się ta książka, chodź ciekawa jestem co się wydarzy jeśli wrócą na ziemię:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Odnoszę wrażenie, że to jednak nie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 13. to chyba nie dla mnie książka

  OdpowiedzUsuń
 14. Przeczytałam i zgadzam się zupełnie z autorką recenzji. To może być jakieś odkrycie literackie roku w fantastyce.

  OdpowiedzUsuń