25 listopada 2018

49. "JESTEM ŻONĄ TERRORYSTY | LAILA SHUKRI

Miłość bywa ślepa, rażąca i krzywdząca. Miłość nie zawsze jest tym za czym ją uważamy, potrafi krzywdzić, ranić, a nawet zabijać...

OPIS:
Wstrząsająca historia Polki, która została żoną terrorysty.
Opowieść o kobiecie, która została rozkochana i uwiedziona, aby urodzić terrorystę-samobójcę. Przemilczana prawda o rodzinach zaangażowanych w terroryzm. Laila Shukri wysłuchała historii jednej z Polek, aby opowiedzieć ją światu.Po rozstaniu z partnerem Klaudia zostaje niespodziewanie wyrzucona z pracy. Podróż do Maroka ma pomóc jej odzyskać utraconą równowagę duchową.Poznany w egzotycznym kraju Raszid szybko zdobywa jej serce. Kiedy mężczyzna proponuje jej przyjazd do niego do Londynu, Klaudia ma nadzieję na znalezienie u jego boku szczęścia. Nie zdaje sobie sprawy, że znajdzie się w mackach niebezpiecznej siatki terrorystycznej, której głównym celem jest szkolenie dzieci na terrorystów-samobójców.
Jak w XXI wieku wygląda terroryzm? Jak terroryści wykorzystują dzieci? Brutalna rzeczywistość tysięcy kobiet wykorzystywanych przez terorystów, o której świat woli głośno nie mówić.

Laila Shukri - autorka wielu powieści dla kobiet, jest polką ukrywającą się pod pseudonimem. Żona muzułmanina. Zamieszkuje Emiraty Arabskie, wiele podróżuje po świecie. Wciąż tworzy nowe książki, które w większości oparte są na faktach. 


FABUŁA:
Klaudia jest młodą i atrakcyjną kobietą, ma świetną prace i dobrego faceta, jednak pewnego dnia wszystko burzy się jak domek z kart. Za sprawą nowej dziewczyny w pracy Klaudia traci posadę i jednocześnie w zbiegu zdarzeń rozstaje się z chłopakiem, który zaczął wymagać od niej zobowiązania się do wspólnego życia. Dziewczyna przerażona ucieka od odpowiedzialności i postanawia na nowo rozpocząć swoją przyszłość. Wyjeżdża do ciepłych krajów, wybór pada na Maroko. Cudowna kultura, różnorodność smaków, kolorów przekonuje ją aby właśnie tam zebrać swoje myśli. Słoneczna pogoda, drinki, plaża i piękne widoki pozwalają się wyciszyć Klaudii i zebrać myśli. Do szczęścia brakuje tylko przewodnika, wycieczki która pokaże dziewczynie najpiękniejsze zakątki Maroka. Podczas urlopu kontaktuje się z nią jej bardzo dobra znajoma Eliza, która jest w związku z Marokańczykiem Selimem. Informuje Klaudię, że do Maroka zawita ich znajomy z Anglii - Raszid, który chętnie pokaże dziewczynie uroki kraju. Klaudia bez zastanowienia się godzi i wyrusza w kulturową, ale i miłosną podróż. Dziewczyna zaczyna fascynować się egzotycznym mężczyzną, a on robi wszystko by kobieta czuła się jak księżniczka. Nie braknie miłosnych uniesień i dozy romantyzmu, ale bajka nie będzie trwała wiecznie, szczególnie gdy Klaudia zostanie żoną Raszida...

MOIM ZDANIEM:
Banalna z pozoru historia zostaje przedstawiona w niezwykły sposób. Czy na pewno znamy tych których kochamy? Często okazuje się, że nie. Klaudia zaufała bezgranicznie, miłość, wiersze, romantyczne kolacje i wycieczki to wszystko sprawiło, że gdzieś pomiędzy zatraciła swoją uwagę i ostrożność wobec tak naprawdę obcego mężczyzny. Wschodnie kraje wydaja się być tak blisko, a jednak dalece inne od naszej kultury. Dziewczyna nie wzięła tego pod uwagę. Dyktowane sercem decyzje doprowadziły do okrutnych wydarzeń. Rychłe zaręczyny i ślub stały się otwarciem drzwi do piekła. 
Najlepsze przyjaciółki Klaudia i Eliza wydawałoby się, że są w swoim najlepszym okresie razem. Zaręczyny, wspólny ślub scaliły je ze sobą. Mimo, że do końca nie wiedziały czym zajmują się ich mężczyźni wierzyły, że to nic wielkiego. A jednak, cudowni i kochani mężowie okazali się dżihadystami. Szczęście dziewczyn szybko zmieniło się w wielką traumę. Wszyscy znajomi, którym ufały okazali się największymi wrogami. W obliczu zła nie miały nikogo poza sobą. Co je spotkało? Kim tak naprawdę byli Raszid, Salim i ich znajomi? Tego dowiecie się z książki.
Opisane wydarzenia są wielce tragiczne. O terroryzmie mówi się wiele w mediach, ale nikt nie pokazuje jak wygląda on od podszewki. Samobójcy, masowe zabójstwa, pobicia, strzelaniny i rozboje to codzienność w życiu dżihadystów. Najgorszym jest to, że werbują własne dzieci do tego aby działały w imieniu Allaha. Kilkuletni chłopcy uczeni są obsługi broni, podstaw koranu i tego jak zabijać. Eliza, która była w ciąży z chłopcem zaczęła zdawać sobie sprawę co czeka jej dziecko... Jak skończyła się jej historia?
Książka dostarcza tak wielu emocji, że nie sposób o niej zapomnieć. Obrazy z powieści przewijają się przez głowę wiele razy. Nie byłam w stanie ogarnąć umysłem, że w XXI wieku takie rzeczy nadal się dzieją w cywilizowanym kraju jakim jest np. Wielka Brytania.  Laila Shukri ukazuje w bardzo brutalny, ale i dosadny sposób jak wygląda życie muzułmanów i kobiet, które decydują się na życie z nimi. Dla mnie to było wstrząsające i rażące. To pierwsza książka tej autorki jaką czytałam, ale na pewno sięgnę po jeszcze inne pozycje, bo przyznam, że ten styl pisania i ciekawe historie niezwykle mnie zainteresowały.DLA KOGO:
Polecam serdecznie tą książkę każdej osoby, która chce dowiedzieć się więcej o tym jak wygląda religia islamu i życie tych ludzi. Fani prawdziwych historii nie będą zawiedzeni, a wręcz przeciwnie. Gorąco polecam!Tytuł: Jestem żoną terrorysty
Autor: Laila Shukri
Gatunek: Literatura polska
Cena okładkowa: 36,00 zł
Liczba stron: 360
PREMIERA:16.10.2018r.

OCENA: 9/10


tutaj  gdzie możecie kupić "Jestem żoną terrorysty" ->  kilk


Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Prószyński i S-ka:
12 komentarzy:

 1. Znowu 9/10, bardzo wysoka nota, ale ja jednak nie przeczytam tej książki -- brak czasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurczę, tą propozycję zapisuję na liście- ja przez Ciebie kobieto zbankrutuję! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto przeczytać taką książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam jej książki! Uwielbiam te klimaty i wszystkie takie książki połykam na raz.

  OdpowiedzUsuń
 5. wow niezła pozycja, super :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Intrygująca książka i swoją tematyką bardzo zachęca do poznania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fabuła tej książki jest bardzo zbliżona do różnych filmów, dlatego nie wiem czy znalazła bym w niej coś ciekawego ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fabuła tej książki jest bardzo zbliżona do różnych filmów, dlatego nie wiem czy znalazła bym w niej coś ciekawego ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ojej, przerażająca, ale jakże interesująca książka.

  OdpowiedzUsuń
 10. O ja :D Ale mega tytuł! Polecę mamie, bo ona kocha ten gatunek.

  OdpowiedzUsuń
 11. Interesująca książka, nie wiem jednak kiedy znajdę na nią czas, bo mam już kilka pozycji na liście do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń