4 grudnia 2018

KSIĄŻKI POD CHOINKĘ - POMYSŁY NA PREZENT DLA KAŻDEGO


Idą święta, a zaraz przed nimi prezenty! Często mamy nie lada wyzwanie, żeby znaleźć odpowiedni upominek. Sama kilkukrotnie zastanawiałam się co mogłabym sprezentować najbliższym, ale dzisiaj już wiem, że książka jest zawsze fajnym pomysłem! Dzisiaj dam Wam kilka świetnych pozycji na prezent świąteczny. Przygotowałam małe zestawienie. Mam nadzieję, że jakaś z książek Was zainteresuje lub przypadnie do gustu waszym rodzinom czy znajomym. 
Dla mamy, taty, babci, dziadka, przyjaciółki czy dziewczyny i chłopaka to kilka moich propozycji, oczywiście możecie dopasować konkretną książkę wedle gustu do kogokolwiek. Nie ma ograniczeń czy limitów w literaturze, książki są dla każdego i każdemu można ją sprezentować. Dodatkowa dedykacja na pierwszej stronie będzie nie tylko bardzo osobistym upominkiem, ale trwałym na lata - nieśmiertelnym. Mam sentyment do rzeczy podanych z z serca, z myślą o mnie. Wiele razy układając na półce książce chętnie zaglądam do tych, które mają dla mnie osobistą dedykację, to bardzo miłe! Polecam kupienie tych pozycji na portalu https://www.taniaksiazka.pl/ - niskie ceny, tania dostawa i zero opóźnień! 


"Ania. Biografia Anny Przybylskiej", Kubicki Grzegorz, Drzewicki Maciej - biografia

Opis: Łobuziara z urodą nastolatki. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolonych aktorek, utożsamiała „polski sen lat 90.” – była idealną dziewczyną z sąsiedztwa. Ania Przybylska została „Królową Serc” w kraju, w którym ludzie sukcesu – zwłaszcza „piękni i młodzi” – nigdy nie mają łatwo. Była sympatyczną Marylką ze Złotopolskich, ale też dziewczyną z rozkładówki „Playboya”. Raz mówiła, że nie ma pomysłu na życie poza aktorstwem, a innym razem – że na pierwszym miejscu jest rodzina. Długo nie miała szczęścia w miłości, lecz ciągle była zakochana. Spieszyła się momentami tak, jakby czuła, że to wszystko może zbyt długo nie potrwać. Jakby wiedziała, że szybko musi zawierać związek, zakładać rodzinę, urodzić dzieci, by zdążyć się jeszcze tym wszystkim nacieszyć – opowiadają w książce jej bliscy.
Moja opinia: Wzrusza, bawi, dziwi i zaskakuje. Odzwierciedlenie kobiety niezwykle silnej, a jednocześnie kruchej. Dziewczyny o gołębim sercu i twardym tyłku.

"Kobieta w oknie", Finn A. J. - kryminał, sensacja, thriller

Anna Fox spędza dni, pijąc za dużo wina, oglądając stare filmy, wspominając szczęśliwsze czasy… i szpiegując sąsiadów. Pewnego wieczoru widzi coś, czego nie powinna. Wie, co widziała? A może to tylko jej wyobraźnia? Kto jest w niebezpieczeństwie? Kto jest niebezpieczny? W tym diabolicznie porywającym thrillerze nikt - i nic - nie jest tym, czym się wydaje! Kobieta w oknie jest inteligentną, wyrafinowaną powieścią psychologiczną, która przypomina najlepsze z dzieł Hitchcocka! On sam od ręki kupiłby prawa do filmu!
Jeżeli czytaliście Dziewczynę z pociągu, to Kobieta w oknie jest równie ciekawa! Przez całą książkę nie doznaje się znudzenia czy zniechęcenia, wciąga i trzyma w napięciu do końca.

"Tylko dobre wiadomości", Krawczyk Agnieszka - literatura obyczajowa

Dziennikarka Izabela Oster z dnia na dzień rzuca pracę w telewizji.  Nowe oferty pracy nie spływają, a pracodawcy nie pukają do jej drzwi. Na szczęście przyjaciółka, Kamila składa jej propozycję nie do odrzucenia. Kobieta odziedziczyła bowiem podupadające pismo dla pań, natomiast Izabela ma jej pomóc w odzyskaniu dawnej świetności magazynu. Muszą tylko przeprowadzić się do Krakowa…Obydwie przyjaciółki stają przed bardzo trudnymi decyzjami. Ale właściwie dlaczego miałyby nie podjąć wyzwania? Życie pisze różne scenariusze, a do odważnych świat należy. Kobiety rzucają się w wir pracy. Los przygotował dla nich wiele niespodzianek: porywającą wenecką podróż, odzyskaną przyjaźń, wiosenny Kraków odkrywany na nowo, a wreszcie miłość…
Historia dwóch kobiet, niestrudzonych i odważnych. Książka o odwadze, natchnieniu i miłości, która przecież czeka na każdego!

"Tatuażysta z Auschwitz", Morris Heather - literatura piękna obca

Milczał przez ponad pół wieku, tuż przed śmiercią zdecydował się opowiedzieć swoje losy. Tatuażysta z Auschwitz to właśnie opowieść Sokołowa, którą usłyszała i spisała autorka.
Lale Sokołow trafił do obozu w Auschwitz w 1942 roku. Miał wówczas dwadzieścia sześć lat, znał kilka języków. Miał tatuować numery na przedramionach przybywających do obozu więźniów. Zadawać im ból i cierpienie, naznaczać na całe życie. Dzięki swoim obowiązkom cieszył się w obozie wyjątkową wolnością, mógł się po nim przemieszczać z większą swobodą niż reszta osadzonych. Wykorzystał to, by pomagać innym.. W kolejce do tatuażysty stanęła pewnego dnia młoda, przerażona dziewczyna – Gita – a młody Lale zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. To właśnie w obozie po raz pierwszy rozmawiali, flirtowali, wymienili pocałunki. Ich uczucie przetrwało nazistowskie piekło, pobrali się i spędzili razem resztę życia.
Historia o miłości, która przeszła przez prawdziwe piekło. Książka obok, której nie można przejść obojętnie. "Świeża krew. Kryształowi. Tom 1", Opiat-Bojarska Joanna - kryminał, sensacja, thriller

Nadużywają władzy, siłą wymuszają zeznania, ochraniają narkotykowe transporty, kiedy tylko mogą – świecą służbową legitymacją.Skorumpowani policjanci uwikłani są w niebezpieczne relacje z gangami. By ich wyeliminować i oczyścić własne szeregi, powołano elitarne Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Funkcjonariusze Biura nazywani są "kryształowymi", choć bezustanny emocjonalny rollercoaster sprawia, że i oni sięgają po dragi, są uzależnieni od adrenaliny i mają skłonność do autodestrukcji.Walkę ze sprzedajnymi glinami rozpoczyna też antyterrorysta, Paweł Dobrogowski, pseudonim Driver. Outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, policjant z krwi i kości. Jego pierwsze zadanie – ma znaleźć haki na kumpla z pododdziału, który pracuje dla narkogrupy. Rozpoczyna niebezpieczną i ryzykowną grę. Giną kolejni ludzie. Zostaje zamordowana kochanka jego przyjaciela. On sam nie ufa już nikomu ze swojego otoczenia. Nawet osobie, na której zlecenie działa. Kto właściwie jest dobrym policjantem, a kto fałszywym gliną?
Brutalna, sensacyjna, a jednocześnie jakże ciekawa 

"Kamerdyner", Paweł Paliński, Mirosław Piepka, Michał Pruski, Marek Klat - literatura piękna polska

Marita – niemiecka panienka z dobrego domu. Mateusz – kaszubski chłopak, który po śmierci rodziców trafia na wychowanie do pruskiego dworu. Ich miłość musiała być burzliwa. I była. Tak samo jak wielka historia, na której tle się rozegrała. Narastały konflikty między narodami, wybuchła I wojna światowa i kształt Europy uległ zmianie. Polacy mogli wreszcie świętować własną niepodległość, ale po krótkim czasie mieli znów ją stracić.Kim jestem? – to pytanie będzie dręczyć Mateusza Krolla przez całe życie. Polakiem, czy Niemcem? Synem koniuszego, czy jaśnie pana? Bratem pięknej Marity von Krauss, czy zakochanym w niej Kaszubem? Wraz z nadejściem września 1939 roku od odpowiedzi będzie zależało również jego życie. Romans Mateusza i Marity to opowieść niepodobna do innych, złożona, pełna trudnych wyborów, ulotnych nadziei i cierpienia, ale przede wszystkim wierna faktom historycznym.
Tło historyczne, miłość, odwaga i losy polski. Kaszubowie mają niezwykle ciekawą historię. 

"Łowcy głów", Nesbo Jo - kryminał, sensacja, thriller

Roger Brown uważa się za najbardziej niedocenianego łowcę głów w Norwegii. Ma zbyt piękną żonę i zbyt drogą willę, dlatego zbyt często musi kraść dzieła sztuki. Kiedy poznaje Clasa Greve’a, szczęśliwego posiadacza bezcennego obrazu Rubensa, niezwłocznie postanawia wykorzystać szansę i zrobić decydujący krok w stronę finansowej niezależności.
Wartka akcja toczy się w świecie finansowej elity i przestępczym podziemiu. Morderstwa, spektakularne pościgi samochodowe i oszałamiające tempo. Polowanie na głowy naprawdę się zaczęło.
Książka warta uwagi fanów kryminałów i sensacji. Zekranizowana w kinach.

"TOPR. Żeby inni mogli przeżyć", Sabała-Zielińska Beata - literatura faktu, reportaż

Ile trwała najdłuższa reanimacja? Jakie szanse na przeżycie ma człowiek w lawinie? Dlaczego akcje jaskiniowe uważane są za jedne z najtrudniejszych? Jaka była najdłuższa wyprawa TOPR? Czy śmigłowiec Sokół przyleci po rannego zawsze i o każdej porze? Jaką rolę w ratowaniu ludzi odgrywają toprowskie psy? Jak dalece ratownicy ryzykują własne życie? Co ich motywuje? Co denerwuje? Jak się szkolą? Co umieją? Ta książka jest pierwszą tego typu pozycją w Polsce. Nikomu do tej pory nie udało się skłonić ratowników do opowieści o trudach ich pracy. O ich sukcesach, porażkach, wątpliwościach oraz bohaterskiej niezłomności. TOPR to hermetyczne środowisko ludzi, którzy "robią swoje", nie bardzo o tym rozprawiając. Bo kto zrozumie ich strach, gdy zaglądają śmierci w oczy? Zwyczajni, a jednak - wyjątkowi. Zapraszamy do ich świata. Do historii o życiu, determinacji, bólu, nadziei i cudach. 
Coraz więcej słyszymy o odważnych akcjach himalaistów, ale tak mało mówi się o tych, którzy na co dzień ratują ludzkie życia w przestworzach zimy i mrozu. 


"Ślepnąc od świateł", Żulczyk Jakub - literatura piękna polska

Zagadkowa, dynamiczna miejska odyseja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i splotów wydarzeń, skłaniająca do zastanowienia, co znaczą w dzisiejszych czasach podstawowe wartości: miłość, przyjaźń czy wierność. A może raczej… ile kosztują?Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może powiedzieć ci, że to niska pobudka. To nieprawda - oświadcza bohater najnowszej powieści Jakuba Żulczyka. Ten młody człowiek przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie skończył ASP. By uniknąć powielania egzystencjalnych schematów swoich rówieśników – przyszłych meneli, ludzi mogących w najlepszym razie otrzeć się o warstwy klasy średniej, niepoprawnych idealistów – dokonał życiowego wyboru według własnych upodobań: Zawsze lubiłem ważyć i liczyć.Waży więc narkotyki i liczy pieniądze jako handlarz kokainy. W dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi. Jego klientów, zamożnych przedstawicieli elity finansowej i kulturalnej, łączy przekonanie, że: Kokaina i alkohol kochają cię najbardziej na świecie. Bezwarunkowo. Jak matka, jak Jezus Chrystus.
Książka, która ukazuje jak do szpiku kości zepsuty jest nasz świat, a narkotyki biorą górę.

"Ostatni. Prawdziwa historia żołnierza warszawskiej mafii", Mudyn Piotr, Matuszak Marzena -  literatura faktu, reportaż

Warszawa, końcówka lat dziewięćdziesiątych i początek nowego wieku - przełom tysiącleci. Cała Polska żyje wojnami stołecznych gangów. Prasa, radio i telewizja niemal codziennie donoszą o strzelaninach, egzekucjach, krwawych rozprawach między ludźmi z przestępczego półświatka. Znani gangsterzy jeden po drugim tracą życie albo - jeśli mają szczęście - lądują na długie lata w więzieniu. Niektórzy idą na współpracę z policją i sypią dawnych kumpli, inni zostają świadkami koronnymi. Prawda zaczyna obrastać w legendy i kłamstwa - i staje się obiektem manipulacji.
Ciekawi warszawskiego życia lat 90 tych będą zachwyceni. Ciężka i mocna historia dla osób, które chcą poznać ludzi z przeszłością, ale i z przyszłością. Dla wszystkich, którzy chociaż raz zastanawiali się jak wygląda życie w mafii od podszewki.

"Singielka w Londynie", Matulewicz Marta - literatura obyczajowa

Ewa pewnego dnia rzuca pracę w klubie fitness, żeby rozpocząć nowe życie w Wielkiej Brytanii. Niewierny chłopak nie dał jej wyboru jak pozostawić go i całe dotychczasowe życie. Dzięki zaproszeniu Zofii- wieloletniej koleżanki, Ewa kupuje bilet i rusza do Anglii, żeby rozpocząć nowy rozdział swojego życia. Często w dziewczynie będą się pojawiać chwile wahań. Czy odnajdzie szczęście, którego szuka? Czy roztargnienie i rezolutność mogą iść w parze? Czy pozna kogoś kto otworzy jej serce na nową miłość?
Pełna ciepła opowieści o zwykłej dziewczynie z niezwykłymi zdarzeniami. Historia jest nieprzewidywalna i naprawdę emocjonująca! Książkę czyta się w mgnieniu oka.

"Zapach szczęścia", Kopiasz Klaudia  - literatura obyczajowa

Mia to romantyczna dwudziestoparolatka, przed którą świat i dziennikarska kariera stoi otworem. Wszystko zmienia się jednak gdy dowiaduje się, że jest chora. William to znany angielski autor powieści, który nie może pogodzić ze śmiercią ukochanej. Od dawna nie wziął pióra do ręki i coraz bardziej pogrąża się w samotności i zgorzknieniu.
Ścieżki tych dwojga przetną się niespodziewanie na pachnącej rozmarynem i cytrusami wyspie Zakynthos. Czy pośród oszałamiających greckich krajobrazów odkryją na nowo smak życia i zapach szczęścia?
Polecam szczerze książkę miłośnikom nieskomplikowanych powiązań bohaterów, prostoty w opisie. Czytelnicy lubiący szerokie opisy natury, na pewno się nie zawiodą, a zwolennicy letnich przygód z historią miłosną w tle będą zachwyceni!

"Życie na pełnej petardzie", Kaczkowski Jan, Żyłka Piotr - wywiady, wspomnienia

Ksiądz z powołania i podróżnik z pasji. Jan Kaczkowski. Ksiądz Jan Kaczkowski. Doktor teologii, który nie lubi katolicyzmu kucanego. Założyciel hospicjum w Pucku, który uczył lekarzy jak rozmawiać o śmierci z pacjentami. W dzieciństwie nie chodził na religię, a potem o mały włos nie otrzymałby święceń. Chory na nowotwór mózgu określa sam siebie onkocelebrytą, czyli człowiekiem, który jest znany z tego, że ma raka. Znany tak naprawdę z optymistycznego podejścia i wielkiej miłości do świata, którą dzieli się poprzez swoje opowieści. Autobiograficzna opowieść, która uczy jak żyć prosto i czerpać z każdego dnia pełnymi garściami. O tym skąd pochodzi i dlaczego został księdzem. Co go inspiruje i jak radzi sobie z chorobą. A przede wszystkim o tym, jak mimo niepowodzeń i kłopotów nigdy nie stracić wiary i nadziei.
Ta książka wywołuje ogromny uśmiech, czasem wzruszenie i skłania do przemyśleń. Spokojna i lekka. 


"Zdrowie i odporność. Reaktywacja. Jak wzmocnić organizm w walce z chorobami", Nowak Zbigniew T.

Pewne i bezpieczne sposoby telewizyjnego eksperta, którego poradniki sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzyProzdrowotny tryb aktywności życiowej, rezygnacja z używek i ruch na świeżym powietrzu pomogą przywrócić jakość i właściwą każdemu długość życia.  Powinien to być stały proces. Co jednak zrobić, jeśli nagle zostaniemy zaatakowani przez przeziębienie czy zatrucie?  Jak skutecznie wzmocnić organizm, by zatrzymał rozwój choroby? Jak proaktywnie wyjść naprzeciw zdrowotnym przeciwnościom? Nowoczesna medycyna molekularna oparta na ziołach i roślinach leczniczych potrafi uratować zdrowie i dobre samopoczucie, wzmacniając naturalne siły naszego organizmu. Nie trzeba hodować ziół w domu, niepotrzebna też jest zielarska wiedza tajemna, aby odmienić swoje życie i przywrócić równowagę metaboliczną w organizmie.W książce znajdziesz proste przepisy na napary z łatwo dostępnych składników; zdrowotne nalewki, soki i sałatki. A wszystko podparte najnowszymi wynikami badań naukowych.
Dziadkowie powinni o siebie dbać jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Książka o zdrowiu powinna im w tym pomóc. Zawiera wiele ciekawych przepisów, jednocześnie wyjaśnionych krok po kroku, ale też podpartymi badaniami. Czarno na białym!

"Pensjonat pod Świerkiem", Opracowanie zbiorowe - literatura obyczajowa

Do ukrytego w Tatrach, zasypanego śniegiem Pensjonatu pod Świerkiem przybywają na święta kolejni goście. Każdy z nich przywozi własną historię. Na miejscu wita ich para właścicieli, którzy – niczym anioły – przyjmują pod swoje skrzydła życiowych rozbitków. Czy ich dobroć i życzliwość wystarczy, by wydobyć z człowieka to, co w nim najlepsze i jednocześnie uchronić od tego, co złe?
Zbiór nastrojowych opowiadań stworzonych specjalnie na magiczny czas świąt Bożego Narodzenia przez lubianych autorów. Do czytania nie tylko przy kominku, z kubkiem aromatycznej herbaty w dłoni, w towarzystwie bliskich osób i… pierniczków.
Świąteczne historie nie tylko dobrze nastrajają, ale zatrzymują na dłuższą chwilę i pozwalają zastanowić się nad wszystkim dookoła. 

"Kochaj", Brett Regina - psychologia

Głodna miłości – tak czułam się przez wiele lat mojego życia. I wiem, że nie jestem w tym odosobniona.Przeżyłam wiele trudnych chwil. Dziś potrafię spojrzeć wstecz i dostrzec dar w każdym z moich doświadczeń. Gdybym mogła wybierać z menu życia, nigdy nie zdecydowałabym się na większość sytuacji, które mi się przytrafiły – a mimo to żadnej nie żałuję. Każde doznanie i każdy związek uczyniły mnie tą osobą, którą jestem. Dziś wreszcie mogę powiedzieć, że kocham ją całym sercem.Pragnę, żebyś i ty ze wszystkich sił pokochał siebie, swoje życie i otaczających cię ludzi.
Fajna, pełna ciepła i radości książka, mówiąca nie tylko o porażkach, ale też wzlotach. Motywacyjna i pełna energii. 
"Złe towarzystwo"Harding Robyn - kryminał, sensacja, thriller

Zbliżają się 16 urodziny Hannah Senders. Dziewczyna należy do grupki dziewczyn, które nie zamierzają spędzić imprezy urodzinowej przy pizzy i coli. 
Sandersowie postanawiają wyprawić urodziny córki w domu wartym kilka milionów dolarów. Przekąski, muzyka i kilka koleżanek - tak mają wyglądać obchody jej święta. Niestety impreza pięciu dziewczyn wymknie się spod kontroli. Wydarzy się tragedia, która zmieni nie tylko koleżanki, ale relacje rodzinne. Idealne życie bogatej rodziny zamieni się w piekło na ziemi.. Co wydarzyło się feralnej nocy? 
Rodzinny dramat, który poruszy wyobraźnie każdego. Kłamstwa, intrygi, tajemnice, afery, marzenia, miłość, przyjaźń i niepewność. Książka wciągnie was na amen. Będziecie usatysfakcjonowani. Dodatkowym atutem książki jest to, że czytając ją macie wrażenie jakbyście oglądali serial lub film. Rozdziały są krótkie i podzielone dosłownie jak sceny w filmie. Nieprzypadkowo zresztą, ponieważ Robyn Harding jesc scenarzystką! No polecam wam gorąco! To naprawdę mega ciekawa książka..

"Dziewczyna z gór"Warda Małgorzata -  literatura obyczajowa

Nadia była tylko jedenastoletnim dzieckiem, kiedy młody mężczyzna porwał ją z przyczepy kempingowej, stojącej na tyłach domu rodziców, i wywiózł na pustkowie w górach, do chaty położonej w rozległych lasach, gdzie nie docierały dźwięki cywilizacji, żadna droga nie prowadziła do innych zabudowań, a nocami pojawiały się wilki. Sama ze swoim porywaczem dziewczynka musiała nauczyć się nie tylko życia w lesie, ale też zrozumieć, kim jest ten mężczyzna i dlaczego to właśnie ją skazał na taki los. Odkrycie tajemnicy zmieniło wszystko. 
Książka porusza ciężkie tematy, które nie budzą pozytywnych emocji. Jeśli jesteś fanem raczej lekkich historii to nie jest to książka dla Ciebie. Musisz mieć w sobie pokłady nerw i zrozumienia, aby przeczytać tą książkę. Jak już się zdecydujesz - nie zawiedzie cię.

"Nauczyciel tańca", Dąbrowska Anna -  literatura obyczajowa

Sara skrywa w sobie wielką tajemnicę, w dodatku nie mówi. Opiekująca się nią Kaja - pragnie by siostra wyzbyła się traumy jaka ją męczy i zapisuje sioistrę na lekcje tańca. Taniec ma byc rodzajem terapii, wyzwolenia się i uwolnienia emocji. Dziewczyny poznają nauczyciela tańca- Dominika, który okaże się kimś więcej dla Kai niż tylko trenerem Sary. Każde z nich skrywa tajemnice z przeszłości, które są pilnie strzeżone przez ich serca. Czy losy tej trójki splotą się szczęśliwie?
Jeżeli ktoś z was poszukuje książki, która skłania do przemyśleń, która da wam kopa do myślenia to jest to idealna pozycja! Każdy z was poczuje te same emocje, rozterki i radości co bohaterowie książki. Skupicie się na niej w 100% dzięki temu, że autorka w tak swobodny sposób kreuje losy tej trójki. Ja niesamowicie zżyłam się z tą historią i całym sercem ją polecam. Sięgnę po inne książki pani Anny Dąbrowskiej jeszcze nie raz

"Jestem żoną terrorysty", Shukri Laila -  literatura obyczajowa

Wstrząsająca historia Polki, która została żoną terrorysty.
Opowieść o kobiecie, która została rozkochana i uwiedziona, aby urodzić terrorystę-samobójcę. Przemilczana prawda o rodzinach zaangażowanych w terroryzm. Laila Shukri wysłuchała historii jednej z Polek, aby opowiedzieć ją światu.Po rozstaniu z partnerem Klaudia zostaje niespodziewanie wyrzucona z pracy. Podróż do Maroka ma pomóc jej odzyskać utraconą równowagę duchową.Poznany w egzotycznym kraju Raszid szybko zdobywa jej serce. Kiedy mężczyzna proponuje jej przyjazd do niego do Londynu, Klaudia ma nadzieję na znalezienie u jego boku szczęścia. Nie zdaje sobie sprawy, że znajdzie się w mackach niebezpiecznej siatki terrorystycznej, której głównym celem jest szkolenie dzieci na terrorystów-samobójców.
Jak w XXI wieku wygląda terroryzm? Jak terroryści wykorzystują dzieci? Brutalna rzeczywistość tysięcy kobiet wykorzystywanych przez terorystów, o której świat woli głośno nie mówić.
Polecam serdecznie tą książkę każdej osoby, która chce dowiedzieć się więcej o tym jak wygląda religia islamu i życie tych ludzi. Fani prawdziwych historii nie będą zawiedzeni, a wręcz przeciwnie. Gorąco polecam!


Mam nadzieję, że któraś z tych pozycji pomogła Wam zdecydować się na prezent książkę! Starałam się z całych sił, aby pokazać najfajniejsze i najbardziej odpowiednie pozycje dla różnych kategorii i chyba mi się udało! 

Wszystkie okładki pochodzą ze strony: https://www.empik.com/
Wszystkie opisy pochodzą ze strony: https://www.empik.com/
Opracowanie graficzne własne.

12 komentarzy:

 1. Uwielbiam Laile!!! czytałam większość zaproponowanych przez Ciebie tytułów i również uważam, że są godne uwagi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje kochana! Dla mnie Laila to też świetna autorka i sięgnę po innej jej pozycje! :)

   Usuń
 2. Ciekawe zebranie pomysłów na prezenty dla różnych osób 😉. Znam tylko jedną powieść z tej listy - "Singielkę w Londynie", to lekka i przyjemna opowiastka na jeden wieczór 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Wśród przedstawionych przez Ciebie znalazłam kilka propozycji, z których bym się ucieszyła:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo wartościowe książki, na pewno prezenty byłyby trafione!

  OdpowiedzUsuń
 5. Żadnej z tych książek jeszcze nie czytałam, ale większość wpisuję na swoją listę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej zainteresowała mnie Singielka w Londynie i nauczyciel tańca. Może sama sobie sprawię taki prezent na święta hehe:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nasza mama kocha kryminały! Może coś jej zakupimy :) Dzięki za pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 8. mam niektóre z tych książek - np. biografię Ani jest bardzo ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja właśnie myślę nad jakąś fajną książką dla siostry.

  OdpowiedzUsuń
 10. Sama chętnie bym przeczytała takie propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne ksiązkowe propozycje :)

  OdpowiedzUsuń