4 stycznia 2019

55. "MÓW JAK AMERYKANIN"| DAGMARA K. KUBIAK


 Jak idzie Wam nauka języków obcych? Lubicie angielski? Ja nigdy nie miałam z nim większych problemów. Bez większego trudu komunikuje się po angielsku, ale zawsze brakowało mi większej swobody w posługiwaniu się nim. 

OPIS:
Jak prawidłowo wymówić wyraz Poland? Jaką rolę w języku angielskim odgrywają idiomy? O jakich pułapkach językowych warto wiedzieć, aby uniknąć ich w rozmowie? Jakie są najważniejsze święta amerykańskie?
Na te i wiele innych pytań odpowiada książka „Mów jak Amerykanin”. Autorka tego przystępnego, a jednocześnie pełnego cennych informacji poradnika przez wiele lat zdobywała doświadczenie w posługiwaniu się najbardziej pożądanym językiem na świecie – najpierw podczas pracy w Polsce, a potem w USA. Nie znajdziecie tu sztywnych regułek pozbawionych przykładów z życia wziętych, za to zmierzycie się z autentycznymi przeszkodami językowymi, którym musi stawić czoła każdy Polak wrzucony w wir amerykańsko- języcznego bełkotu. To książka dla tych wszystkich, którzy chcą poznać i przyswoić sobie najistotniejsze niuanse amerykańskiej wersji języka angielskiego.

MOIM ZDANIEM:
Książka jest napisana w bardzo klarowny i przystępny sposób. Nie ma w niej cienia niezrozumiałych sformułowań i zdań, jednak czy to oznacza, że jest wystarczająco dobra?
Autorka obnaża przed nami, że podstawą prawidłowego opanowania języka jest pisanie, mówienie, słuchanie i czytanie w danym języku - tutaj angielskim. Czy my tego nie wiemy? A no wiem, ale nie wystarczająco wiele.  Ta pozycja ma za zadanie ułatwić nam zrozumienie języka angielskiego 'amerykańskiego'. Autorka skutecznie przechodzi poprzez ukazanie braku odmian i końcówek, znaczeniach i funkcjach wyrazów. Wiele rozdziałów poświęconych zostało przedimkom, dlaczego? Są to najczęściej używane wyrazy w języku angielskim. Pani Dagmara bardzo rzeczowo, ale dla mnie nie do końca zrozumiale przedstawia nam czasy i formy ich używania. Niestety z czasami zawsze miałam nie mały problem i ten poradnik w tym przypadku poległ. Wciąż poszukuje książki, która w lekki a zarazem dosadny sposób wyjaśni elementy działania czasów w języku angielskim. Bardzo przydatną rzeczą okazuje się na końcu kilka stron o popularnych idiomach, które warto zapamiętać. 


Nie byłabym sobą, gdybym nie pochwaliła ciekawej i ładnej szaty graficznej książki.
Książka dla mnie okazała się przyjemną książką, niestety nie wniosła za wiele nowych i zapamiętanych dla mnie do głowy rzeczy. Starałam się w wielkim skupieniu i ciszy czytać tą książkę, ale to chyba mój mózg po prostu nie potrafi zrozumieć czasów!

DLA KOGO:
Książka na pewno okaże się przydatna dla osób, które chcą dowiedzieć się nieco więcej o idiomach i przedimkach - w tym przypadku to niemała kopalnia wiedzy. Przydatne okazuje się też poznanie slangu, który autorka przytacza. Nie będzie to poradnik idealny, ale zapewne znajdziecie parę ciekawych treści dla siebie :)Tytuł: Mów jak Amerykanin
Autor: Dagmara K. Kubiak
Wydawnictwo:  Novae Res
Gatunek: Poradnik
Cena okładkowa: 29,99 zł
Liczba stron: 256

OCENA: 5/10


tutaj gdzie możecie kupić "Mów jak Amerykanin" ->  klik


Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res:

17 komentarzy:

 1. Muszę przyznać szata graficzna wprost cudowna, ale prócz tego nic więcej mnie nie zaciekawiła, coś czuję że książka nie dla mnie..

  OdpowiedzUsuń
 2. Może się okazać całkiem przydatną pozycją dla osób uczących się języka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, ja czasów nie ogarniam mimo szczerych chęci. Chyba mam jakieś angielskie upośledzenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. tak naprawdę nigdy do końca nie pozna się języka obcego, zawsze będzie coś czego nie będziemy umieli wymówić. ja sama próbuje trochę z hiszpańskim i zawsze trafię na coś czego nie mogę wymówić albo mi ciężko, a angielski swego czasu uwielbiałam, ale prawda taka, że jak się nie ćwiczy języka to się zapomina. ja czasem zapominam najprostszych słów z etapu podstawówki :P .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Używanie i ćwiczenie języka to podstawa podstaw!

   Usuń
 5. fajna pozycja książkowa, ja aktualnie przerabiam książki "ze słownikiem" i szczerze Ci polecam. Świetne do nauki języka, gdyż czytasz po angielsku, a trudniejsze słówka masz w słowniku na marginesie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja przyznaję, że za angielskim nie przepadam, ale taka wersja tylko z niemieckim byłaby dla mnie bardzo interesująca!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie czasy w angielskim to jedna wielka magia.

  OdpowiedzUsuń
 8. A po wstępie już myślałam, że książka warta zakupu. Jednak nie do końca dla własnej pewności siebie i dla odmiany przeczytałabym książkę odnoście angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam ją i szczerze jedna z gorszych książek "jezykowych" jakie miałam

  OdpowiedzUsuń
 10. Raczej też nie zachęciła mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mamy mieszane uczucia co do niej :) Może kiedyś spróbujemy czegoś podobnego.

  OdpowiedzUsuń
 12. Coś dla mnie, mam zamiar podszkolić się w angielskim.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mi niestety nauka języków obcych idzie opornie :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Średniak i trochę drogi, do tego Novae Res - to nie jest zbyt dobre wydawnictwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie kategoryzujmy książek względem wydawnictw. Novae Res ma całkiem ciekawe pozycje :)

   Usuń