24 stycznia 2019

58. " POKUSY CLARISSY" | JACK LAURIGER

Kolejna część "Clarissy" czyli brytyjki wyzwolonej i niezwykle pewnej siebie.

OPIS:
W życiu Clarissy, znanej już Czytelniczkom tytułowej bohaterki pierwszej części cyklu, pojawia się tajemniczy mężczyzna ze Szwajcarii, który w intrygujący sposób oddziałuje zarówno na nowo poznane przyjaciółki Clarissy, jak i na nią samą. Czy jego obecność wpłynie na życie małżeńskie Clarissy? Czy bohaterce uda się zrealizować najskrytsze pragnienia? Clarissa wciąż kocha swojego męża i chce wykorzystać czas spędzony na zagranicznej delegacji na zbliżenie się do Jonathana i rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu.

„Pokusy Clarissy” to drugi tom polskich przygód dojrzałej Brytyjki. Praca w dalekim kraju na wschodzie Europy okazuje się dla niej dobrym pretekstem do przemyślenia swoich życiowych decyzji. Czy czterdziestolatka, spełniona zawodowo i rodzinnie, ma jeszcze szansę na wielką miłość? Czy wypada jej realizować swoje erotyczne fantazje? Czy nowo poznane przyjaciółki jej w tym pomogą?


Razem z Clarissą kontynuujemy podróż po świecie różnic kulturowych i zrzucamy kolejne maski społecznych i erotycznych tabu. A wszystko to na tle wielkich transakcji przedsiębiorczych związanych z mistrzostwami w piłce nożnej i u boku tajemniczego inwestora. Ze szkoleń w jego firmie ludzie wracają w niezwykły sposób odmienieni. Czy Clarissie również będzie dane poznać tajemnicę „mężczyzny z Zug”?

Jack Lauriger – brytyjski pisarz mieszkający w Polsce od dwudziestu lat. W swoich  książkach przeplata bogactwo doświadczeń międzynarodowych ze specyficzną angielską mieszanką humoru i intymnej kreatywnej pikanterii, co udowodnił w powieści „Clarissa”, wydanej nakładem wydawnictwa Lira.

MOIM ZDANIEM:
Pierwsza cześć "Clarsissy" była dla mnie zupełnie czymś nowym i świeżym na polskim rynku wydawniczym. Trochę inna historia od wszystkich przeplatająca się co chwilę śmiesznymi sytuacjami. Clarissa jak pewnie wiecie, albo i nie to dojrzała kobieta, która wciąż poszukuje swojego "ja". Jeśli nie znacie pierwszej części tej powieści to zapraszam do mojej recenzji TUTAJ.  Z tej książki biła nowoczesność oraz fantazyjność. Jak jest w przypadku drugiej części? Przyznaje, że nie było już tak WIELKIEGO WOW, ale jednak książka nadal jest utrzymana w zabawnym tonie. W tej części poznamy więcej kultury, więcej erotyki i relacji międzyludzkich. Clarissa nie odpuści Annie i wkroczy na niezwykle kruchy lód  nie tylko w sferze bliskości. Mąż Clarissy zacznie zauważać jej przemianę i to jak odważną jest kobietą oraz matką. Kobieta nie tylko zacznie przejmować wszelkie inicjatywy, ale też przekraczać czasami dość cienkie granice. W pewnych momentach tej książki, uważałam : "Okej, to już za dużo", ale później autor w niezwykle umiejętny sposób hamował emocje i pozwalał na chwilę odpocząć od zwariowanej i wyzwolonej Clarissy. Przygotujcie się na dużą dawkę erotyki, ale nie wyuzdanej, nie mrocznej, ale jakże delikatnej w ujęciu autora. Niektórym zacznie się wydawać, że Clarissa nie jest ani dobrą żoną, ani matką. W końcu co to za małżeństwo, które żyje na rozłące? A może właśnie to stało się kluczem do sukcesu ich ponownego odrodzenia się związku? Może Clarissa odkryła w mężu drugą stronę, a on w niej dziewczynę z dawnych lat?
Co prawda, dla mnie takie latanie między dwoma krajami jest skrajnie niemożliwe do wyobrażenia sobie, ale przecież po to mamy książki. W tej części poznamy nie tylko kolejne losy Clarissy, ale też jej znajomych z pracy, zostaniemy świadkami ślubu i poznania niezwykle tajemniczej postaci jaką jest inwestor ze Szwajcarii. Czy to on zmienił wszelkie układy w pracy Clarissy? Kto jest odpowiedzialny za kulturę firmy? Czy życie Clarissy nadal będzie spoczywało na dwóch krajach i dwóch twarzach? Jak się okaże, kontrakt który podpisała kobieta ma się znacznie wydłużyć... Budząc skrajne emocje - autor - nie daje nam pozostać ani chwili w konsternacji, tylko czytamy coraz szybciej i więcej żeby dowiedzieć się jaką decyzję podejmie Clarissa. 
Ta część okazała się dla mnie na prawdę ciekawa, jednak oczekiwałam skrycie czegoś bardziej spokojnego? Czegoś bardziej w stylu dalszych losów Clarissy jako tej ustatkowanej, ale przecież to autor ma ostateczne słowo. Po zakończeniu mogę się jedynie domyślać, że na drugiej części losy Clarissy się nie skończą, a rozkręcą się na dobre. Na pewno sięgnę po kolejną część, o ile się pojawi :)

Ps. Do "Clarissy 2" mam słabość, bo to w niej pojawiła się moja opinia! Tak, tak wystarczy zajrzeć do środka książki :) 


DLA KOGO:
Polecę tą książkę wszystkim dziewczynom, które szukają oderwania się od codziennej rzeczywistości, Clarissa zapewni wam rollecoster uczuć, sytuacji i emocji. Zdecydowanie!


Tytuł: Pokusy Clarissy
Autor: Jack Lauriger
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
Liczba stron: 298
Gatunek: Literatura obyczajowa, Romans
Cena okładkowa: 39,99

OCENA: 6/10

tutaj lista gdzie możecie kupić "Pokusy Clarissy" -> klik

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Lira:10 komentarzy:

 1. Jakoś opis nie zrobił na mnie wrażenia, czuję że to z pewnością książka nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwszą część. Mam też drugą część już na półce lecz jakoś nie kusi mnie aby do niej sięgnąć :) Pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro mówisz że można się od rzeczywistości oderwać to książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobra, ciekawa rekomendacja. Z chęcią sięgnęłabym po tę książkę w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja przeczytałam pierwszy tom, ale był dla mnie zbyt specyficzny i po prostu nie polubiłam się z tą książką :) Dlatego też drugi tom sobie odpuszczę :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam, nawet nie słyszałam ale poczytam inne pinie jeszcze moze sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Po recenzji myślę, że to książka nie w moim guście .

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy raz widzimy :) Strasznie kusząca propozycja!

  OdpowiedzUsuń
 10. pierwszy raz widze tą ksiażkę.

  OdpowiedzUsuń