8 lutego 2019

62. "JAK TWORZYĆ DOSKONAŁE RELACJE. ZDOBĄDŹ ZAUFANIE I WPŁYWAJ NA LUDZI" | DALE CARNEGIE


http://www.zaczytana-na-zaboj.pl/2019/02/62-jak-tworzyc-doskonae-relacje-zdobadz.html#more
Macie czasem zgubne wrażenie, że wasze relacje z innymi nie są wystarczająco trwałe? Chcielibyście poprawić wasze stosunki z innymi, a może z nowo poznanymi osobami otworzyć się maksymalnie i zdobyć ich zaufanie? Ta książka będzie dla Ciebie!

OPIS:
Dowiedz się, jak w pełni rozwinąć swoją charyzmę i budować inspirujące relacje z innymi ludźmi! Wyniki przemyśleń Dale'a Carnegiego i jego następców. Głęboka i dająca szczęście nauka kształtowania swojej osobowości. Refleksje i trafne spostrzeżenia autorstwa Dale'a Carnegiego. Inspiracja do codziennego praktykowania serdeczności i otwartości
Przeczytaj, co zrobić i jakie cechy w sobie wykształcić, aby stać się charyzmatyczną osobą wywierającą niemal magiczny wpływ na innych. Dowiedz się, co zrobić, byś jako osoba pogodna, szanowana i atrakcyjna zawsze napotykał szeroko otwarte drzwi i wszędzie był mile widziany. Już wkrótce Twoja obecność będzie kojąco wpływać na otoczenie. Będziesz przekonywał innych do swoich racji, nie używając przy tym zbyt wielu słów. Kariera, reputacja czy Twój osobisty sukces zależą w głównej mierze od tego, jakie wrażenie zrobisz na innych ludziach. Dlatego to tak istotne, by rozwinąć charyzmatyczną i silną osobowość!Zdobądź zaufanie, zyskaj szacunek, stań się naturalnym przywódcą!

 • Jak zawierać nowe znajomości i utrzymywać już istniejące?
 • Jak oceniać i zrozumieć charakter innych ludzi?
 • Jak reagować na trudne zachowania?
 • Jak odmawiać, nie będąc przy tym nieuprzejmym czy niemiłym?
 • Jak rozpoznawać swoje emocje i panować nad nimi?


Dale Carnegie - amerykański pisarz z zakresu psychologii i historii. Ukończył  Kolegium Nauczycielskie w Warrensburgu. Po ukończeniu szkoły prowadził kursy korespondencyjne. Potem zaczął sprzedawać bekon oraz zupki dla Armour & Company. Od 1912 roku prowadził w Nowym Jorku kursy zawodowe dla ludzi interesu. Napisał książkę "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi", którą przeczytało ponad 50 mln ludzi i przetłumaczono na 37 języków - stała się międzynarodowym bestsellerem z zakresu psychologii.MOIM ZDANIEM:
Książki motywacyjne i poradnikowe nie są mi obce. Uwielbiam czytać pozycje, które wnoszą coś więcej w moje życie niż tylko ciekawe historie z fikcji literackiej. Jako studentka zarzadzania zasobami ludzkimi niezwykle interesuję się nie tylko ludźmi, ale tez procesami które na nich oddziałują. Człowiek złożony jest z setek tysięcy myśli, przekonań, wierzeń i emocji, niezbadane jest to, żeby wiedzieć co kto myśli, jednak pewnymi sposobami, możemy niejako dostać się do głowy innych. Czytałam naprawdę wiele poradników będących nie tylko ciekawa lektura, ale też ważnym dla mnie człowieka przesłaniem na kolejne lata mojego mam nadzieję, długiego życia  :) Sięgnęłam po pozycję "Jak tworzyć doskonałe relacje. Zdobądź zaufanie i wpływaj na ludzi", ponieważ interesuje mnie dziedzina uroku osobistego każdego człowieka. Zastanawialiście się pewnie nie raz jak to jest, że niektóre osoby które poznajemy od razu zaczynamy lubić, a inne nie. W jaki sposób te osoby na nas działają , że za pewnik bierzemy to, że są szczere i sympatyczne, tak naprawdę w ogóle ich nie znając. Dale Carnegie poświęcił całe swoje życie ludziom i dla ludzi. Miał szeroko pojęta wiedze na temat samorozwoju i umiejętności personalnych, przekonywał ludzi, że każdy człowiek może pracować nad sobą na tyle, że jego relacje z ludźmi będą czysta przyjemnością. Miliony ludzi potwierdzały, że teorie i rady Dalego zmieniły i całe życie.  Zawierzając niejako swój umysł postanowiłam przeczytać ten poradnik.

"Wszyscy na świecie szukają szczęścia, a jest jeden tylko sposób, aby je znaleźć. Trzeba kontrolować swoje myśli. Szczęście nie przychodzi z zewnątrz. Zależy od tego, co jest w nas samych. " Książka składa się z 10 rozdziałów, z czego każdy przekazuje nam kolejne wartości. Autor pokazuje jak zostać charyzmatyczna osoba, która zapadnie w pamięć na dłużej niż jeden dzien. Przekonuje jak ważne jest pierwsze wrażenie, bo niestety dwa razy go się nie zrobi. Zwraca uwagę na to iż zdobywanie nowych przyjaciół jest niezwykle ważne. ale kwestia trudniejsza i bardziej skomplikowana jest zatrzymywanie tych przy sobie, których już mamy. Przekazuje rady dzięki, którym nasze życie towarzyskie może być ciekawsze i jeszcze pełniejsze o kolejne twarze. 
W tej książce poznacie zasadę TRZY W, czyli współpracy,. współdziałania i współgrania - fundamentalne sposoby na utrzymanie zaufania u innych i tworzenia relacji opartych na zaufaniu, no ale jak to zaufanie stworzyć? Spokojnie, rozdział piaty w całości jest temu poświęcony. Dodatkowo nie pominięte zostanie o tym jak przekonywać innych do siebie, jak radzić sobie z problematycznymi osobami oraz jak nie zgadzać się na coś, jednocześnie nie będąc nieuprzejmym. Jednym z ważniejszych zagadnień tej książki jest to jak opanować swoje emocje, jak nimi kierować, kiedy je ukazywać, a kiedy zachować dla siebie.
 Cała książka to kompendium wiedzy o tym co jest fundamentalnymi podstawami do stworzenia trwałych i dobrych relacji. Nie liczcie na gotowe formułki i przykłady zachowań, ta książka zmusza do myślenia. Każdy z nas musi znaleźć swój własny sposób, a jednocześnie próbować podpierać się poradami z książki.


"Uśmiech musi pochodzić prosto z serca. Znajduje drogę na zewnątrz,manifestując się w Twoich oczach, głosie i każdym geście. Zachowaj pogodęducha, a inni odwzajemnią się tym samym. Fałszywy czy udawany uśmiechnie jest niczym więcej"http://www.zaczytana-na-zaboj.pl/2019/02/62-jak-tworzyc-doskonae-relacje-zdobadz.html#moreDLA KOGO:
Książkę polecę osobom, które lubią psychologie i wszelkie zagadnienia dotyczące ludzi. Jeśli wciąż poszukujesz przyjaciół, albo trwałych relacji, to ta książka sprawdzi się idealnie. Niesie wiele mądrości i ciekawych historii. Po tej lekturze na długo zapamiętacie ciekawe porady i zapewne jeszcze do niej wrócicie, nie raz :)

Tytuł: Jak tworzyć doskonałe relacje. Zdobądź zaufanie i wpływaj na ludzi.
Autor: Dale Carnegie
Wydawnictwo: SENSUS
Gatunek: Psychologia
Liczba stron: 216
Cena okładkowa: 37,00 zł

OCENA: 9/10
tutaj gdzie możecie kupić "Jak tworzyć doskonałe relacje(...)" -> klik

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Sensus - Grupa Helion:


https://sensus.pl/
9 komentarzy:

 1. Bardzo ładna fotka na końcu wpisu! :) Co do psychologi, to bardzo lubimy, jednak boimy się, że ta książka mogłaby nas zanudzić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie książki i ostatnio często stawiam na lektury tego typu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka brzmi fajnie ;)
  Może uda mi się ją kupić w najbliższym czasie!

  OdpowiedzUsuń
 4. rzadko czytam takie poradniki psychologiczne , ale może kiedyś siegne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa książka, z której można wiele wynieść.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe, jednak nie skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś nie przepadam za psychologia dlatego nie wiem czy by mi przypadła do gustu ale kto wie;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno po przeczytaniu tej książki zyskamy dużą wiedzę.

  OdpowiedzUsuń