21 lutego 2019

63. "PUNKT WIDZENIA" | MAŁGORZATA ROGALA


Kolejna powieść z serii książek Małgorzaty Rogali o Górskiej i Tomczyku.


OPIS:
Sędzia orzekający w sprawach karnych odbiera przerażającą wiadomość. Jego córka została zgwałcona i brutalnie zamordowana. Wyjaśnienie tej zbrodni staje się priorytetem dla policji, dlatego Agata Górska musi przerwać urlop i pilnie wrócić do Warszawy. Gdy śledcza zagłębia się w sprawę, odkrywa gęstą sieć zależności i tajemniczych koneksji. Jaką rolę w sprawie odegra przeszłość jej partnera – Sławka Tomczyka? Czy Agata będzie mogła nadal mu ufać?
Małgorzata Rogala - introwertyczka, miłośniczka języka francuskiego i muzyki jazzowej. Nałogowa czytelniczka. Lubi wstawać wcześnie rano, pić kawę z kardamonem i wsłuchiwać się w ciszę. Ma słabość do powieści Marca Levy`ego i domowych słodyczy wegańskich. Jest autorką powieści obyczajowej „To, co najważniejsze” (2012) oraz powieści kryminalnych: „Kiedyś cię odnajdę” (2014), „Zapłata” (2015), „Dobra matka” (2016), „Ważka” (2017), „Zastrzyk śmierci” (2017).FABUŁA:
Agata Górska przebywa właśnie na urlopie ze swoją przyjaciółką, jednakże nie będzie jej dane długo cieszyć się swobodą i wakacjami. Na wierzch wypływa sprawa córki sędziego. Sędzia, który orzeka w sprawach karnych otrzymuje e-mail z potwornym filmikiem, w którym to jego córka zostaje brutalnie zgwałcona, a następnie zamordowana. Sprawa zostaje zgłoszona na policję, tam mają się nią zająć najlepsi śledczy - Agata i Sławek. Kobieta jest zmuszona powrócić do Warszawy i przystąpić do śledztwa, które okaże się jednym z najtrudniejszych. Sprawa zostanie zawiła w koneksje sprzed lat, które nie będą tak proste do rozwiązania.

MOIM ZDANIEM:
Gwałt niestety w naszym kraju jest wciąż zbyt łagodnie traktowany, wyroki zapadające w ich sprawach są za małe...
"Punkt widzenia" Małgorzaty Rogali wgniata w hotel. Mocna, brutalna i zawiła książka obnaża najgorsze cechy człowieka. Nie trudno będzie tu znaleźć tematy o kradzieżach, morderstwach czy gwałtach. Książka ta porusza ciężkie i jakże istotne tematy, które przecież mogą dotyczyć każdego z nas.
 Agata i Sławek to zgrana para śledcza, która nie jedno widziała w swojej karierze zawodowej, łączy ich jednak coś więcej niż tylko praca. Ich relacja jest trudna i dość skomplikowana, ich życie zawodowe miesza się z prywatnym co dla nich samych pozostaje trudnym do rozgraniczenia. Dwa twarde charaktery, które potrafią mierzyć się z najcięższymi sprawami, a jednocześnie tak słabe w swej kruchości osoby.
Jeśli chodzi o poprowadzenie sprawy gwałtu i morderstwa autorka stanęła na wysokości zadania, bohaterzy są mocno zarysowani, akcja toczy się szybko i nie ma miejsca na chwilę nudy. Znajdziemy tutaj również elementów typowego kryminału, przełamanego polskością w czystej postaci. Fabuła wciąga i trzyma do końca, jesteśmy z każdą kartką coraz bardziej ciekawi tego jak sprawa potoczy się dalej i czy winny zostanie odnaleziony?

Po przeczytaniu tej książki wiem, że autorka chciała poruszyć ważny temat jakim jest bezprawie. Porusza serca czytelników i ich umysły, skłania do przemyśleń i refleksji. Połączyła świetny kryminał z wysoko idącym przesłaniem, jakim? Sami przeczytajcie i wysnujcie własne wnioski. Zapewniam, że będzie to dla was odskocznia od zagranicznych kryminałów, wciąż walczę o to, a by doceniać naszych polskich autorów, którzy świetnie piszą!


DLA KOGO:
Jestem przekonana, że ta książka zaspokoi pragnienia najbardziej zagorzałych czytelników kryminałów. Przede wszystkim warto sięgnąć po polską autorkę, która ma taki talent w pisaniu kryminałów - jeśli ją pokochacie, to tomów z tej serii jest wiele!Tytuł: Punkt widzenia
Autor: Małgorzata Rogala
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Gatunek: Thiller/sensacja/kryminał
Liczba stron: 332
Cena okładkowa: 36,90 zł
PREMIERA: 30.01.2019 r.

OCENA:9/10


tutaj gdzie możecie kupić "Punkt widzenia" -> klik

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Czwarta Strona:

10 komentarzy:

 1. Uwielbiam twoje zdjęcia i recenzje! Super, że książka Ci się podobała, ja narazie nie mam czasu na czytanie :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie miałam okazji jej przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze tej książki. Wprawdzie nie lubię kryminałów, ale ten wydaje się być interesujący :) Pozdrawiam :)
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa fabuła na pewno by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fabuła widać że ciekawa, czuję że jesli byłaby ekranizacja tej książki to film był by bardzo często oglądany.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta książka do mnie przemawia. Będę musiała ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa propozycja, chetnie ją poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O tej książce już słyszałam i podobno jest to jedna z ciekawszych książek, jakie niedawno się ukazały.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super, że ci się spodobała:) jejku jakie pirkne zdjecia udało Ci się zrobić ❤ sztuka

  OdpowiedzUsuń
 10. nie znam ! ale po opisie na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń