12 marca 2019

69. "INNY POCZĄTEK. ADOPCJA - PIĘKNO POWTÓRNYCH NARODZIN" | HONORATA WÓJCIK - TULISZKA


Dla niektórych posiadanie dziecka nie jest niczym niezwykłym, dla innych całym światem...
OPIS:
Mówi się, że nie ma miłości silniejszej i piękniejszej niż macierzyńska. Że tylko ona może nadać prawdziwy sens życiu. Ale co zrobić, gdy upragniony moment, w którym dwoje kochających się ludzi zostaje rodzicami, nie nadchodzi, a każdy kolejny dzień jest pełen ogromnej tęsknoty i przypomina o tym, że wkrótce może być za późno?
Bohaterka „Innego początku” próbuje oswoić się z bolesną myślą, że nigdy nie będzie jej dane urodzić dziecka. I wtedy pojawia się słowo „adopcja”, a wraz z nim cała masa pytań. Czy to naprawdę jedyne rozwiązanie? Czy się uda? A co, jeśli nie?... To jedno słowo staje się początkiem długiej, niezwykle trudnej drogi. Drogi, podczas której co chwilę pojawiać się będą strach, niemoc i niepewność. A jednak na jej końcu czeka coś, o co warto zawalczyć... Nieopisana radość i spełnienie jakie daje pojawienie się w życiu tego upragnionego Małego Człowieka, który jest dopełnieniem wszystkiego i swojego rodzaju ratunkiem. Poczucie, że daje się szczęście dziecku, które w swojej biologicznej rodzinie tego szczęścia zaznać nie mogło. I pewność, że to była ta właściwa droga.


FABUŁA:
Książka ma formę pamiętnika. Bohaterką książki jest kobieta, która mimo wielkich starań i wiary nie może zajść w ciąże. Instynkt macierzyński i chęć podzielenia się dwoją miłością do małego człowieka jaki mógłby być ich dzieckiem jest tak silna, że w głowie pojawia się myśl adopcji. Wspierające się małżeństwo podejmuje decyzje o tym, aby adoptować dziecko, jednak czy to będzie łatwe? Z jakimi problemami będą musieli się zmierzyć? Co stanie na drodze ich szczęściu?

MOIM ZDANIEM:
Książka jest bardzo krótka, ale treściwa. Przedstawia trudy związane z emocjami, uczuciami, złość, radość, szczęście, smutek i strach. Ta pozycja wspiera, uczy i pokazuje, jak może wiele zmienić miłość do innego człowieka. Przedstawione są codzienne rozterki kobiety, która marzy o dziecku. Widok szczęśliwych rodzin z dziećmi jest ogromnym bólem w jej serce. Nie potrafi zrozumieć, czemu to ona nie może być na ich miejscu. Zegar biologiczny nieubłaganie tyka, a małżeństwo wciąż pozostaje bezdzietne. Przychodzi czas decyzji. Ciężkiej, trudnej, ale dającej nadzieje im jak i malutkiemu człowiekowi - ADOPCJI. Małżeństwo decyduje się zaadaptować dziecko, otulić miłością, jednak na ich drodze stanie wiele znaków zapytania, zakrętów i dróg pod górę. Książka poruszy temat nie tylko trudnej drogi adopcji, ale też zaufania, bezsilności, wrażliwości i miłości. Jest to krótka pozycja, którą można tak na prawdę przeczytać w godzinę lub dwie, ale przyznaje, że mimo tego jest warta przeczytania. Niesie za sobą wiele wartości, które mogą pomóc przetrwać nawet w największych chwilach zwątpienia.


DLA KOGO:
Książkę polecam nie tylko małżeństwom z problemami, ale też wszystkim tym dla których miłość w życiu jest niezwykle ważna :)


Tytuł: Inny początek. Adopcja - piękno powtórnych narodzin
Autor: Honorata Wójcik-Tuliszka
Wydawnictwo:  Novae Res
Gatunek: Literatura obyczajowa, Literatura polska
Cena okładkowa: 25,99 zł
Liczba stron: 152

OCENA: 6/10tutaj gdzie możecie kupić " Trzy razy miłość " ->  klik

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res:

4 komentarze:

  1. Rękodzieło u Książka bardzo ciekawa. Myślę że młode małżeństwa powinni mieć taką książkę, Bardzo ciekawy poruszają cy temat.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jako mama unikam ksiazek o tematyce dziecięcej gdzie pojawiają się smutne emocje. Strasznie to zawsze przeżywam, nawet to że ktoś chce a nie może. Takie matczyne zboczenie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wydaje mi się że ta książka by mnie bardzo poruszyła ale i zainteresowała.

    OdpowiedzUsuń