30 marca 2019

70. "COACHING. ZESTAW NARZĘDZI" | MACIEJ BENNEWICZ, ANNA PRELEWICZ

Coraz częściej słyszymy o coachingu, ale czym on jest, jakie są jego narzędzia i po co został wymyślony?
OPIS:
Coaching, mimo swojej znacznej i wciąż rosnącej popularności, nadal jest dziedziną nową, a przez to nieuporządkowaną. Równolegle funkcjonują różne, często rozbieżne jego definicje, mianem "coachów" określają się bardzo odmienni specjaliści, a czasem niestety także antyspecjaliści, którzy sięgają po etycznie niedopuszczalne metody z pogranicza nauki i ezoteryki. Jak w tym wszystkim ma się odnaleźć początkujący praktykant coachingu? Jaką wiedzą powinien się kierować, które techniki wybierać, by działać z myślą o jak największych korzyściach dla swojego klienta? Techniki proponowane przez autorów tej książki łączą w sobie wszystkie funkcje ważne w przebiegu zmiany, jakiej w procesie coachingowym powinien doświadczyć klient. Ćwiczenia zostały ułożone w przemyślanej kolejności. W istocie każde z nich może być zastosowane w następujących po sobie sesjach, począwszy od pierwszego spotkania aż do sesji podsumowującej lub zamykającej relację coachingową. 


Podążając przez karty tej książki, coach będzie mógł się zapoznać z modelem pracy stosowanym na co dzień przez jej autorów, lecz również prowadzić model coachingowego działania krok po kroku, od A do Z, z uwzględnieniem najważniejszych elementów typowych dla większości procesów rozwoju osobistego.Maciej Bennewicz - dyrektor programowy Instytutu Kognitywistyki, kształci zawodowych coachów oraz pasjonatów rozwoju osobistego. Menedżer, socjolog, pisarz, coach. Wykłada coaching w Instytucie Kognitywistyki, na SGH. Autor podręcznika „Coaching i mentoring w praktyce”, poradników rozwoju osobistego, powieści, książeczek dla dzieci. Był prezesem EMCC Poland, wykładał w SWPS, na UW, ALK, WSM, prowadził psychoterapię indywidualną i grupową, program w TVP1 pt. "Ja”.Anna Prelewicz - prywatnie matka dwójki fantastycznych dzieci: Patryka i Ariany oraz żona, pasjonatka zdrowego odżywiania, gotowania, pedagogiki waldorfskiej, mowy ciała, podróżowania, czytania i życia Jest coachem i trenerem pracującym w nurcie psychologii pozytywnej.


Czym jest coaching?

Coaching jest procesem szkolenia, który ma za zadanie zwiększać efektywność jednostek. Podczas coachingu - coach zadaje pytania, poprzez które odpowiednia osoba lub organizacja ma odpowiedzieć sobie na wiele ważnych zagadnień. Coach nie naucza, coaching nie naucza, coaching pomaga nauczyć. Głównym zadaniem jest pobudzanie do myślenia i działania.MOIM ZDANIEM:
Jako studentka Zarządzania Zasobami Ludzkimi podeszłam do tej książki z ogromną ciekawością, ponieważ temat coachingu nie jest mi obcy. Coaching jest bardzo rozległą dziedziną, zastosowanie wielu technik i narzędzi wymaga praktyki i wiedzy. Autorzy stworzyli książkę, która ma za zadanie pomóc przyszłym lub obecnym coachom w pracy. Dlaczego ta książka mogłaby zainteresować nie tylko przyszłych HR'ców lub coachów? Odpowiedź jest jedna: może pomóc też tobie! Coaching jest zbudowany za zasadzie pytań, które możesz zadać nawet sam sobie. Nie pośpiesza, nie sugeruje i nie wiąże. Dzięki tej nauce jesteśmy w stanie w świadomy sposób dokonywać zmian w naszym życiu prywatnym jak i zawodowym. Wielu uważa, że coaching jest odpowiedzią na ludzkie stresy i nerwy, dzięki wielu dziedzinom coachingu, możemy wpływać na poszczególne strefy naszego życia. Książka jest niezwykle spójna. Przeprowadza nas przez poszczególne techniki z dbałością o wszelkie szczegóły. Nie ma tutaj miejsca na pośpiech, wszystko jest na swoim miejscu. Podział na zdania, czas oraz techniki wydaje się być idealnie okrojony co do książki, która ma az lub zaledwie 220 stron. 
Jestem przekonana iż, osoba która interesuje się coachingiem, HR miękkim, ale również samorozwojem będzie z tej pozycji zadowolona. Ta książka pokazuje wiele fajnych ćwiczeń i tego jak je realizować. 

DLA KOGO:
Polecam tą książkę wszystkim zainteresowanym rozwojem osobistym oraz stricte coachingiem. Zdobędziecie wiele wiedzy, ale również pod doskonalicie samych siebie!


Tytuł: Coaching.Zestaw narzędzi
Autor: Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Wydawnictwo: SENSUS, ONEPRESS, GRUPA HELION
Gatunek: Psychologia
Liczba stron: 224
Cena okładkowa: 39,90 zł

OCENA: 7/10

tutaj gdzie możecie kupić "Coaching.Zestaw narzędzi" -> klik

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Sensus - Grupa Helion:


https://sensus.pl/zdjęcia - www.google.pl
opisy autorów - http://anna.prelewicz.waw.pl/ / http://bennewicz.pl/

7 komentarzy:

 1. Ciekawa książka ,przydała mi taką w domu

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda na naprawdę ciekawą książkę. Myślę,ze w najbliższym czasie się na nią skuszę;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno dla osób których ta tematyka dotyczy taka książka będzie bardzo wskazana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna recenzja! Zawsze wykonujesz je tak profesjonalnie ❤😍

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka bardzo ciekawa i dobrze opisana recenzja

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym się zająć rozwojem osobistym, ale nie wiem czy takowa książka faktycznie by mi pomogła w tym.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa książka. Może kiedyś z niej skorzystam.

  OdpowiedzUsuń