1 kwietnia 2019

71. "LOVE LINE" | NINA REICHTER

Okładka wygląda na płomienny erotyk i romantyczną historie, jednak powieść "Love line" to zdecydowanie coś więcej...

OPIS:
Matthew Hansen - przystojny młody psycholog - doradza kobietom, jak zbudować satysfakcjonujący je związek i nie pozwolić sobą manipulować. 
Jest twórcą popularnej internetowej audycji LOVE Line, a jego charyzma i celne rady przyciągają miliony słuchaczek.
Zrządzeniem losu spotyka Bethany McCallum, będącą w trakcie rozwodu dziennikarkę luksusowego magazynu dla kobiet. Otrzymuje ona zlecenie napisania artykułu obnażającego metody stosowane przez hermetyczną grupę tak zwanych pick-up artists, czyli trenerów podrywu. Nieetycznych manipulantów, którzy szkolą mężczyzn, jak zaciągnąć kobiety do łóżka. 

Ich drogi krzyżują się przy stoliku pewnej bardzo nietypowej restauracji. Wzajemne przyciąganie sprawia, że Matt postanawia zbliżyć się do Bethany. Aby to zrobić, będzie musiał podzielić się z nią swoją wiedzą.


Nina Reichter -  jest polską pisarką, od lat mieszkającą poza granicami swojej ojczyzny. Dzięki trzytomowej, bestsellerowej serii powieściowej zatytułowanej „Ostatnia spowiedź” autorka ta znalazła się w zaszczytnym gronie najbardziej poczytnych twórców literatury młodzieżowej i kobiecej w Polsce. Z wykształcenia prawniczka.


FABUŁA:
Zaczęło się od rozmowy kwalifikacyjnej Bethany na stanowisko felietonistki w jednym z ran domowych czasopism, wtedy też po raz pierwszy spotkała Matthew. On z kolei w tym samym czasie ubiegał się o stanowisko w PUA. Pick-up-artist - to organizacja, która zawodowo zrzesza mężczyzn, którzy zajmują się nauką innych o tym jak podrywać kobiety. Jego zadaniem jest poderwać w parku dziewczynę. Po raz pierwszy tutaj spotykają się ich drogi. Czy udało się Matthew poderwać Bethany? Tego musicie dowiedzieć się z książki.
Mija 7 lat, Bethany teraz ma szansę na awans, jej zadaniem jest napisanie artykułu o Pick-up-artist. Łatwe? Okaże się, że nie tak proste jak może się wydawać.Tak jak kobieta pozostała wierna swojej pracy, tak Matthew postanowił zmienić całkowicie branże. Pomaga kobietom zdobywać pewność siebie, jest nowoczesnym mentorem kobiet i pomaga im na wielu płaszczyznach ich życia osobistego jak i zawodowego. Mężczyzna i kobieta trafiają na siebie w idealnym momencie w okolicznościach całkiem nietypowych. Bethany prosi Mathew o pomoc w napisaniu artykułu i postanawia nie tylko zająć się tematem PUA, ale na całym określeniu otoczenia. Historia zacznie nabierać tempa, ale czy Bet i Mata połączy tylko relacja czysto zawodowa?MOIM ZDANIEM:
Ta książka zaskoczyła mnie niesamowicie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego iż autorka wykazała się niezwykłą dojrzałością. Po okładce można spodziewać się ckliwego romansu z happy endem, ale nic bardziej mylnego. Muszę przyznać, że historia jest niebanalna. To nie jest to co zawsze. Ciekawa bohaterka Bethany będąca felietonistką w jednym z czasopism, rezolutna, odważna, piękna i pewna siebie, jednak to ostatnie zostało zachwiane po zdradzie jej męża. Zarazem krucha i wrażliwa. Kocham takie postacie, które łączą w sobie wiele cech. Matt to z kolei mężczyzna z krwi i kości, który jednocześnie trochę się pogubił. Jest dość cenionym psychologiem, który ma ogromny wpływ na współczesne kobiety. Daje im wiele rad odnośnie budowania związków i tego jak w nich żyć. Love Line - to audycja, którą prowadzi Mathew - gromadzi wiele słuchaczek, które spragnione szczęścia widzą w mężczyźnie ostatnią deskę ratunku. Akcja jest nietuzinkowa i niecodzienna. W książce przedstawione jest wiele szczegółów dotyczących pracy Pick-up-artis, można się dowiedzieć naprawdę sporo. Kto by pomyślał, że taki zawód w ogóle istnieje? Nauczyciel podrywu? W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe!
 Nina Reichter poprowadzi nas do świata sławy, błysku, uczuć i namiętności, ale też psychologii. Gwarantuję, że ta książka będzie budzić w was wiele emocji. Zobaczycie na własne oczy jak budzi się uczucie, wrażliwość i bliskość. Będziecie świadkami odrodzenia kobiety i mężczyzny, którzy znaleźli siebie w idealnym momencie. Nie wszystko bywa proste, ale przecież można się starać żeby było łatwiej...

DLA KOGO:
Książkę polecam wszystkim osobom, które lubią czytać o relacjach międzyludzkich. Pozycja ta w idealny sposób pokazuje wybory, decyzje oraz zachowania dwójki młodych ludzi pragnących miłości. Cudowna, świeża i dzisiejsza powieść, która pozostawia chęć na więcej! A więcej można, bo autorka wydała "Love Line II" lepiej być nie może!


Tytuł: Love Line
Autor: Nina Reichter
Wydawnictwo:  Novae Res
Gatunek: Literatura obyczajowa, Romans
Cena okładkowa: 39,90 zł
Liczba stron: 488

OCENA: 8/10


tutaj gdzie możecie kupić " Love Line" ->  klik

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res:


1 komentarz:

  1. Mnie kompletnie się nie podobała. To pierwsza książka, którą w ogóle rzuciłam w kąt i nie dokończyłam. Męczyłam się niemiłosiernie i po 200 stronach odpuściłam :c
    http://whothatgirl.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń