16 maja 2019

80. "KROK W CIEMNOŚĆ" | MAŁGORZATA KOCHANOWICZ

Kraków to piękne miasto - o jego cichych i tajemniczych zakątkach dowiemy się właśnie z tej książki..
OPIS:
Mroczne tajemnice i morderca grasujący w krakowskich zaułkach – ten kryminał w stylu retro wciąga intrygującą historią i pozwala wczuć się w dekadencką atmosferę Krakowa z przełomu XIX i XX wieku.

Witold Korczyński, krakowianin z wyboru, zostaje poproszony o pomoc przez bogatego przemysłowca Juliana Dobruckiego. Ma przekonać niejakiego Roznera do pozostawienia rodziny Dobruckiego w spokoju. Ów Rozner pojawia się zupełnie nieoczekiwanie w życiu pana Juliana, by przypomnieć mu o umowie zawartej w 1893 roku. W trakcie wykonywania poufnego zlecenia Korczyński powoli odkrywa mroczną tajemnicę rodziny Dobruckich. A kiedy na jego drodze pojawia się piękna córka przemysłowca, wszystko dodatkowo się komplikuje… Wątki plączą się, przybywa pytań, na które brakuje odpowiedzi, i nic nie jest takie, jak na początku się wydawało.

Chcesz poczuć dreszczyk grozy? Zanurzyć się w mroczny klimat krakowskiego Kazimierza? Nie wahaj się! Zrób „Krok w ciemność”… 


Małgorzata Kochanowicz - urodzona w 1969 roku we Włocławku, absolwentka ekonomii na UMK w Toruniu. Autorka popularnych powieści kryminalnych. Spod jej pióra wyszły m.in: Latarnie umarłych, Poszukiwana, Piramida Śmierci. Krok w ciemność to jej najnowsza książka.


FABUŁA:
W tej książce poznajemy Witolda Korczyńskiego - prywatnego detektywa, który jest bardzo tajemniczym człowiekiem. Ma nieposkromiony urok osobisty i jakże tajemniczy i nieodkryty charakter. Pewnego dnia dostaje zadanie od krakowskiego przemysłowca Leona Dobruckiego, zlecenie wydaje się być proste. Grażyna to córka Leona, na nie uciechę jej ojca przyjmuje zaloty pewnego mężczyzny, który jest pochodzenia żydowskiego. Nie podoba się to przemysłowcowi i postanawia pozbyć się w delikatny sposób amatora córki. Nie będzie to jednak tak proste jak wydaję się być. Cała sprawa okaże się mieć głębsze korzenie... Wielka intryga, majątek w Kocmyrzowie, Witold podejrzanym i zbieg wielu okoliczności, które postawią w kręgu podejrzanych osobę, która nie wydawałaby się w ogóle podejrzewana o cokolwiek! Wielu bohaterów, wiele zwrotów akcji i tajemniczy Kraków, który już nigdy nie będzie tylko miejscem romantycznych spacerów.
MOIM ZDANIEM:
Nie macie pojęcia ile razy podczas czytania tej książki myślałam, że już znam odpowiedź na dręczące mnie pytania, a okazywało się, że GUZIK wiem! Dla niektórych może być to irytujące, dla mnie INTRYGUJĄCE. Autorka ma mistrzowski dar wodzenia czytelnika w różnych momentach tej książki. Niesamowicie oddała w "Kroku w ciemność" dawne czasy. Czytając miałam wrażenie, że przeniosłam się w czasie. XX wiek i jeszcze owiany wieloma tajemnicami Kraków - idealny czas i miejsce na stworzenie tajemniczej historii. Cała historia będzie owiana sekretami, tajemniczymi postaciami i zbrodnią w tle...
Jeśli lubicie przenosić się w inne czasy to będzie zdecydowanie powieść dla Was! Książkę dostałam w niespodziance od wydawnictwa i początkowo byłam nastawiona dość sceptycznie. Pierwsza chwyciła ją moja mama i była zachwycona! Wiedziałam, że w takim razie czym prędzej muszę się za nią zabrać - nie żałowałam. W dobie książek, które wciąż mówią o codzienności, przyszłości świetnie przeczytać coś innego. Coś co opowiada o dawnych dziejach. Przenosimy się o wiek do tyłu i zatapiamy się w historii sprawy prowadzonej przez Korczyńskiego, który jest tak wyrazistą postacią, że nie sposób nie zaciekawić się tym charakterem!
DLA KOGO:
Jeśli tak jak ja uwielbiacie powracać do dawnych czasów, czuć zapach starych książek i drewna wprost od powieści - to koniecznie przeczytajcie "Krok w ciemność". Zapalcie świeczkę, rozsiądźcie się wygodnie i zaczytajcie się w książce tak tajemniczej jak mroczne uliczki Krakowa!


Tytuł: Wiedźma
Autor: Anna Sokalska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
Liczba stron: 416
Gatunek: Fantastyka, Literatura polska,
Cena okładkowa: 39,99
PREMIERA: 06.02.2019

 OCENA: 7/10


Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Lira:10 komentarzy:

 1. Dla mnie opis totalnie nie przypomina fantastyki.. mroczny Kraków brzmi ciekawie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że książka jest tak intrygująca!

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawa ksiązka , ładna okładka

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka bardzo mi się podoba, ma ciekawy koncept. Myślę, że warto po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Recenzja jest ciekawa. Może skuszę się na tę książkę w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie Kraków od zawsze kojarzył się z niebezpiecznym miejscem, książkę chętnie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy21 maja, 2019

  Oczywiście chodzi o Krok w ciemność, nie o Wiedźmę :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Udało Ci się zrobić bardzo klimatyczne zdjęcia! Super propozycja!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam mieszane odczucia jestem w połowie i jak na razie trudno mi się jakoś odnieść do całości, jak dla mnie 5/10, choć może gdy skończę będę w stanie coś więcej powiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdjęcia cudownie przedstawiają książkę, ciekawa jestem czy by mi się spodobała ta książka ;)

  OdpowiedzUsuń