10 czerwca 2019

84. "ŻYCIE PEŁNE BARW" | MALWINA FERENZ

http://www.zaczytana-na-zaboj.pl/2019/06/84-zycie-pene-barw-malwina-ferenz.html
Uwielbiam książki, w których stykają się ze sobą losy ludzi i ich historie.


OPIS:
Zajrzyj do Neon Café, spróbuj aromatycznej kawy i posłuchaj opowieści o wszystkich barwach życia.
W tej klimatycznej kawiarni codziennie czeka na Ciebie dokładnie to, na co masz ochotę, i ktoś, kto ma dla Ciebie czas. Każdy z nas skrywa opowieść, a atmosfera tego miejsca skłania do długich rozmów. Posłuchaj osób siedzących tuż obok.
Do Neon Café zajrzy dziś kobieta, która dla roześmianego mężczyzny z fotografii pojechała w nieznane. Dla jej opowieści zatrzyma się nawet zabiegany policjant z czarną kotką u boku. Do kawiarni wstąpi więcej niezwykłych gości: uliczny grajek skrywający pewną tajemnicę; przyszły ojciec świętujący w samotności; kobieta, która nie jest stąd, lecz nie chce wyjechać…W każdym z nas drzemie niezwykła opowieść. Wybierz się na spacer po słonecznych uliczkach Wrocławia i poszukaj jedynej takiej Neon Café, gdzie ściany przesiąknięte są historiami mieszkańców.Malwina Ferenz - od urodzenia mieszka we Wrocławiu. Im więcej ma lat, tym na mniej się czuje. Na co dzień pracuje w jednym z banków. Razem z mężem wychowuje trzy córki, ale do jej rodziny zalicza się też suczka Luka i horda rybek akwariowych. Od wielu lat pasjonuje się astronomią (zwłaszcza ewolucją gwiazd i typami galaktyk, ale nie tylko) oraz fotografią mobilną. Jej zdjęcia magicznego Wrocławia trafiają na wystawy. Jest niereformowalną optymistką.

FABUŁA:
Akcja toczy się we Wrocławiu. Neon Cafe to miejsce w którym góruje niesamowita atmosfera, spowita magią a zarazem ciepłem i otwartością. Domowa atmosfera połączona z miejscem spotkań, dobrą kawą i kawałkiem słodkiego ciasta tworzy cudowne miejsce rozmów. Spotkamy w niej różnych barwnych bohaterów, którzy różnią się od siebie pod każdym względem, a jednocześnie coś ich łączy. Poznamy wiele historii: Ukrainki Eleny, policjanta, który stracił coś cennego, motorniczego Zenka, starszą panią Eufrozynę oraz miejskiego grajka. Wszystkie te postacie wydają się być "normalne" i "zwykłe" jednak ich historie, wydarzenia, uczucia i emocje czynią z nich ludzi wyjątkowych. Książka przekazuje nam, że każdy człowiek jest wyjątkowy i każdy ma wyjątkową historię. Droga do szczęścia bywa długa, a do nieszczęścia krótka. Będziemy widzami przeróżnych zdarzeń, trudów życia i rozterek bohaterów, ale dzięki Neon Cafe będą mieli gdzie wylać swoje emocje i podzielić się myślami.

http://www.zaczytana-na-zaboj.pl/2019/06/84-zycie-pene-barw-malwina-ferenz.html


MOIM ZDANIEM:
Teoretycznie zwykły lokal z niezwykłymi gośćmi. Historie życia, które pokrzepiają, przestrzegają i pozwalają lepiej rozumieć emocje innych ludzi. Życiowe zakręty, pozytywne uniesienia i różne postawy pozwalają szerzej zobaczyć różnorodność ludzi. Książka uzmysławia, że każdy człowiek jest inny. Dla każdego człowieka słowo "problem" jest czymś innym. Każdy człowiek ma inne rozterki i inne rozstaje dróg.
Autorka w niebywale dla mnie ciekawy sposób stworzyła historię o ludziach dla ludzi. To coś więcej niż zwykła książka obyczajowa, to coś więcej niż tylko kolejna książka na rynku, to coś więcej niż piękna okładka - to książka, która dodaje otuchy i siły!
Piękny Wrocław, a w nim Neon Cafe, miejsce gdzie można wejść i po prostu z kimś porozmawiać. Siadacie przy stole, barze i zaczynacie rozmowę. Z kimś obcym. Z kimś kogo nie znacie. Zaczynacie mówić co Wam leży na sercu. W głębi oczekujecie wsparcia, a zarazem kopniaka. Czasami łatwiej zwierzyć się obcej osobie niż komuś bliskiemu. Świeże spojrzenie na sytuacje, obiektywna opinia i rada od kogoś obcego nie powoduje u nas za hamowań, wstydu czy obaw. Mówimy jak jest i nie wstrzymujemy się z niczym. Potrafię to sobie wyobrazić, potrafię pomyśleć też o moim strachu, ale jednocześnie o uldze z wygadania się. Właśnie to powoduje ta książka - zaczynacie wierzyć w słuszność takich miejsc. Nawet nie macie pojęcia jak pragnęłam udać się do takiej kafejki po przeczytaniu tej książki...

http://www.zaczytana-na-zaboj.pl/2019/06/84-zycie-pene-barw-malwina-ferenz.html


DLA KOGO:
Jeśli potrzebujecie się oderwać od codzienności, znaleźć czas na chwilę refleksji to bardzo Wam polecam tą książkę. Ja jestem pewna, że sięgnę po kolejne książki tej autorki, bo czytać jej powieść to jakby płynąć rzeką - przyjemnie, lekko i cicho :)

Tytuł: Życie pełne barw
Autor: Malwina Ferenz
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Gatunek: Literatura obyczajowa, Romans
Liczba stron: 304
Cena okładkowa: 36,90 zł
PREMIERA: 03.04.2019 r.

OCENA: 7/10


tutaj gdzie możecie kupić "Życie pełne barw" -> klik

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Czwarta Strona:


http://czwartastrona.pl/

http://www.zaczytana-na-zaboj.pl/2019/06/84-zycie-pene-barw-malwina-ferenz.html

opis autorki - http://czwartastrona.pl/autorzy/malwina-ferenz/

5 komentarzy:

 1. Myślę, że mogłaby mi się spodobać :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Romanse to nie zbytnio moja bajka. Raczej podziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Romansów nie czytam, chyba że potrzebuję odskoczni od innej literatury,nie mniej moja teściowa na pewno przeczyta tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna przejżysta okładka

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię gdy książki doprowadzają do reflekcji, ponieważ wtedy można stwierdzić że warto było czytać :)

  OdpowiedzUsuń