14 czerwca 2019

87. "AMORE ZNACZY MIŁOŚĆ" | FRANCESCO GUNGUI

http://www.zaczytana-na-zaboj.pl/2019/06/87-amore-znaczy-miosc-francesco-gungui.html
Młodość i miłość - brzmi cudownie, jednak życie czasami ma dla zakochanych przygotowane niespodzianki, które niekoniecznie bywają chciane.
OPIS:
Alice i Luca poznali się na włoskim wybrzeżu i od dwóch lat są parą. Przed Alice ostatni rok szkoły, a Luca wyjeżdża na studia ekonomiczne do San Francisco. To pierwszy prawdziwy test dla ich miłości. Zaczyna się burzliwy związek na odległość, rozmowy przez internet, sceny zazdrości, tęsknota i radość ze spotkań. Kiedy Luca traci głowę dla innej dziewczyny, Alice odkrywa, że jej pasją jest dziennikarstwo i… pewien młody dziennikarz. Dziewczyna próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nagle podaje w wątpliwość wszystko, w co do tej pory wierzyła... 
FABUŁA:
Główni bohaterowie to Luca i Alice. To para zakochanych w sobie młodych osób, którzy przed dwoma latami poznali się na jednym z włoskich wybrzeży. Żadne z nich nie wie, że będzie czekała ich ciężka próba, która prawdopodobnie może ich na zawsze podzielić. Luca postanowi wyjechać do szkoły do San Francisco i rozpocząć nowe życie. Jak młody mężczyzna pragnie podróżować, zaznawać wolności, rozwijać się i poznawać nowych ludzi. Z tym podejściem nie zgadza się Alice, która swoje plany snuje wokół rodzinnego ogniska, ciepła i spokoju, jednocześnie odkrywając w sobie pasję do dziennikarstwa. Ich losy niestety zostają wystawione na próbę, a setki tysięcy kilometrów mogą na zawsze zabić ich uczucie. Czy ten związek ma szansę przetrwania? Czy Luca powróci? Czy Alice postanowi rzucić wszystko i wyjechać do San Francisco?


http://www.zaczytana-na-zaboj.pl/2019/06/87-amore-znaczy-miosc-francesco-gungui.html


MOIM ZDANIEM:
Młoda, pełna uroku, wdzięku i sympatyczna dziewczyna - taką postacią jest Alice. Od pierwszych stron wzbudziła we mnie wielką sympatię. Mediolan jest dla niej jej oazą i nie zamierza zmieniać swojego miejsca na ziemi. Mogłabym powiedzieć, że jestem trochę do niej podobna - związana z rodziną, nie lubiąca ryzyka i zachowująca się bardzo ostrożnie. Strasznie polubiłam tą postać!
Związek zostaje poddany największej z prób - rozłące. Nie ma odwrotu. Autor w bardzo ciekawy sposób przedstawił nie tylko rozterki miłosne dwójki młodych ludzi, ale też skupił się na temacie rodziny, homoseksualizmu, niezgody, żalu i tętniącej życiem młodości. Jestem przekonana, że gdybym przeczytała tą książkę 5 lat temu byłabym zachwycona! Książka idealna na letnie dni dla nastolatek, które chcą przenieść się nie tylko do słonecznego Mediolanu, ale też do spraw młodych osób, które czasami trochę pogubiły się w życiu. Prawdziwa młodzieńcza miłość, łzy, zdrady, żal, smutek, radość i szczęście - to wszystko właśnie w tej książce!


DLA KOGO:
Lektura o młodzieży, która szuka swojego miejsca na ziemi. O wyborach i rozterkach. Nie do końca to jest "TO", jednak doceniam poruszanie problemów trudnych dla nastoletnich osób. Kwestie miłości, rozterek, wyborów są bardzo trudne i warto ukazywać ich istnienie, za co pochylenie ku wydawnictwu  :) Z ręką na sercu mogę stwierdzić, że gdybym cofnęła się parę lat do tyłu ta książka by mnie zachwyciła! Polecam szczególnie nastolatkom!

.Autor: Francesco Gungui
Wydawnictwo: Akapit Press
Gatunek: Literatura obyczajowa, Romans,Literatura współczesna, New Adult
Liczba stron: 332
PREMIERA: 14.02.2019 r.

OCENA: 6/10


tutaj gdzie możecie kupić "Amore znaczy miłość" -> klik

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Akapit Press:


https://www.akapit-press.pl/


http://www.zaczytana-na-zaboj.pl/2019/06/84-zycie-pene-barw-malwina-ferenz.html7 komentarzy:

 1. Z chęcią bym przeczytała, żeby samej wyrobić sobie opinię :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja ten post! Bardzo mi się podoba, czekam na więcej! :) ��
  https://bit.ly/2wSWUom

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka nie w moim guście, więc raczej sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie lubię książek o miłości ale okładka bardzo ładna

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa fabuła, ale mam wrażenie że często pojawia się ten temat przewodni czyli wystawianie na próbę dlatego nie za bardzo mi przypadła do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubimy tego typu książki, jednak ta nie przypadła nam do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o tej książce może zabiorę ja na wakacje

  OdpowiedzUsuń