13 lipca 2019

90. "SINGIELKA W LONDYNIE. STARE MIŁOŚCI I NOWE ROZTERKI" | MARTA MATULEWICZ


Kolejne losy zwariowanej Ewci :) 

OPIS:
W życiu rezolutnej Ewy, która dała się już poznać czytelniczkom „Singielki w Londynie“,  następują kolejne rewolucje. Tytułowa bohaterka będzie przeżywać upadki i wzloty miłosne, leczyć złamane serce, zmieniać stanowisko pracy i przeprowadzać się. Czy te doświadczenia sprawią, że Ewa straci swój optymizm i otwartość na to, co przyniesie przyszłość? Czy może singielka z Polski, mimo przeciwności losu postanowi nadal wytrwale szukać szczęścia i prawdziwej miłości?Marta Matulewicz - mieszkanka małego ślicznego miasta, w którym dorastała i z którego wyjechała na dziesięć lat do Wielkiej Brytanii. Wróciła stamtąd z dwójką dzieci, mężem i z 89 kartonami rzeczy absolutnie potrzebnych. Dylematy Laury to debiut, który rozśmieszy do łez każdego czytelnika.

FABUŁA:
Od czasu kiedy czytałam pierwszą część minęło trochę czasu. Przyznam, że do tej pory trochę zapomniałam o losach rezolutnej Ewci. Przypomniałam sobie o tej książce za pomocą pierwszej recenzji, którą znajdziecie TU . Ewa po rozstaniu rzuciła dotychczasowe życie i zamieszkała w Londynie, dzięki zaproszeniu od przyjaciółki. Tam rozpoczęła nowe życie, nie było łatwo - wszelkie kłopoty trzymały się jej spódnicy cały czas. Bywało na prawdę ciężko, problemy z pracą, mieszkanie kątem u przyjaciółki... Teraz dla Ewy nadszedł nowy czas i nowy start, mimo pojawiających się problemów w związku z Oliwierem. Dziewczyna dostaje awans w klubie fitness i postanawia poszukać własnego mieszkania. Jednak jak wiemy Ewa ma tendencję do wpadania w wszelkiego rodzaju kłopoty. Czy Ewie uda się znaleźć spokój ducha? Czy znajdzie swój kąt na ziemi? Jak potoczą się sprawy sercowe? To wszystko w drugiej części Singielki!MOIM ZDANIEM:
Zaczynając drugą część miałam ogromną nadzieje na spotkanie tej samej Ewci z pierwszej części, a jakże się zdziwiłam kiedy ta książka przyniosła mi inną - odmienioną bohaterkę. Początkowo byłam wycofana, nieufna i niezbyt zadowolona, że nie ma starej Ewy, ale zrozumiałam, że tak właśnie miała potoczyć się ta historia.
Ewa przeszła zmianę, stała się spokojniejsza, bardziej ułożona i jednocześnie pewna siebie. Nie znajdziemy tu tylu perypetii co w pierwszej części, ale to czyni tą serię niespodziewaną, nieodgadnioną i wyjątkową. Z książki na książkę jesteśmy obserwatorami przemiany wewnętrznej bohaterki i bardzo mi się to podoba! Autorka stworzyła serię książek pokazującą przemianę kobiety od dziewczynki do dorosłej i odpowiedzialnej kobiety, jednocześnie posiadającej swój urok i wdzięk. W tej części poznamy też lepiej bohaterów drugoplanowych - przyjaciółkę Ewy - Zosię oraz jej chłopaka. Nie brakuje humoru, radości oraz śmiesznych sytuacji, książka zdecydowanie odpręża i przeprowadza nas po ulicach Londynu.DLA KOGO:

Jeśli czytaliście pierwszą część, to koniecznie musicie sięgnąć po tą pozycje! Spektakularna zmiana z Ewci w dorosłą Ewę i kolejne przygody!

Tytuł: Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki.
Autor: Marta Matulewicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
Gatunek: Literatura obyczajowa, Romans
Cena okładkowa:
Liczba stron: 304
PREMIERA: 17.09.2018
OCENA: 7/10

Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Lira:

http://wydawnictwolira.pl/


5 komentarzy:

 1. Chętnie zapoznam się z tą serią. Muszę poszukać obu części :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele slyszalam o tej serii i z chęcią się z nią zapoznam. Muszę nadrobić pierwsza część 😀
  Pozdrawiam 😀
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej serii muszę koniecznie przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam poprzedniej książki, ale wygląda na ciekawą. Będę musiała je przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń