12 sierpnia 2019

92. "TAJEMNICA SARY H." | PAULINA WRÓBEL

Kolejna polska autorka, która mnie zaskoczyła! I to jak poztywynie!


OPIS:
Wypadek samochodowy wywraca życie Małgorzaty Lindberg do góry nogami. Zapomniana gwiazda filmowa nagle budzi się w cudzym ciele... Dwadzieścia lat młodsza, lecz wciąż przebiegła i zdeterminowana, by ponownie znaleźć się na pierwszych stronach gazet, Małgorzata nie wie, że ktoś poznał jej sekret. Jaką cenę zapłaci za swoją drugą szansę? Wielu choć raz w życiu marzyło, by zacząć wszystko od nowa, zachowując wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas całego życia... Jej się to udało. Poznajcie tajemnicę Sary H.!

Paulina Wróbel - polska pisarka, germanistka, miłośniczka języków obcych.  Jeśli akurat nie jest w podróży, można ją spotkać w bibliotece lub szkole językowej, gdzie pracuje jako lektorka.Przez pół roku mieszkała w Sztokholmie, czemu tytułowa bohaterka powieści „Tajemnica Sary H.” zawdzięcza swoje zagraniczne pochodzenie.Paulina Wróbel - Polska pisarka, germanistka, miłośniczka języków obcych. Jeśli akurat nie jest w podróży, można ją spotkać w bibliotece lub szkole językowej, gdzie pracuje jako lektorka. Przez pół roku mieszkała w Sztokholmie, czemu tytułowa bohaterka powieści „Tajemnica Sary H.” zawdzięcza swoje zagraniczne pochodzenie.


FABUŁA: Małgorzata Lindberg - aktora to była gwiazda wielkiego kina. Niestety najlepsze lata jej kariery minęły bezpowrotnie, a ona sama nie potrafi się z tym pogodzić. Nie dość, że ma już ponad 40 lat to jej zachowanie coraz bardziej ukazuje jej niedojrzałość emocjonalną. Gosia jest wiecznie rozkapryszona, rozgoryczona, ma zmienne nastroje i jest ciągle niezadowolona. Nie potrafi znieść, że jej osoba nie budzi już zainteresowania i powoli jej życie zmierza w kierunku samotnych chwil. Na jej czole pojawiają się pierwsze zmarszczki, a ona postanawia zatrzymać czas dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Bez większego efektu. Chce ratować swoje życie i karierę, więc pewnego dnia wybiera się na kolejny casting, który kończy się wielkim fiaskiem. Lindberg zapija smutek i wsiada do samochodu. Skutki są tragiczne w skutkach? Niekoniecznie. Małgorzata budzi się po wypadku w ciele młodej, pięknej i uroczej dwudziestolatki Say Hannson. Dla innych mogłoby być to końcem świata, ale nie dla zapomnianej gwiazdy kina, która za wszelką cenę postanawia wykorzystać tą sytuację.  Po trupach do celu postanawia na nowo rozpocząć swoje życie, karierę i uznanie, jednak nie będzie tak prosto, ponieważ duch Sary chce odzyskać swoje ciało...

MOIM ZDANIEM:
Oglądałam kiedyś film "Dzisiaj 13 jutro 30" z bardzo podobnym contentem, jednak w powieści Pauliny Wróbel akcja jest jeszcze ciekawsza, ponieważ Małgorzata ciałem zamienia się z kimś kto wciąż jest obecny duchem.
Nie polubiłam od samego początku głównej bohaterki, ale z kartki na kartkę coraz bardziej się do niej przyzwyczajałam. Do jej zachowań i manier, które tak rzadko teraz są spotykane wśród bohaterów książek. Niesamowicie ciekawa akcja od początku do końca książki. Cały czas oczekiwałam "co wydarzy się dalej?" zadawałam sobie to pytanie ciągle, potrafiłam nie przespać jednej nocy, żeby dokończyć powieść. Według mnie to ogromne poświęcenie, a zarazem rekomendacja! Postacie Małgorzaty, Sary, Karola, Idy czy Justyny były wyraźnie zarysowane w fabule. Nie było mowy o tym, że któryś z bohaterów jest potraktowany "po macoszemu". Każdego z nich miałam okazje poznać bliżej i wyrobić sobie własne zdanie na ich temat.
Niezwykle oryginalna fabuła, ciekawe postacie, wiele elementów humoru i zaskoczeń. Doceniam kiedy autor potrafi zaskoczyć czytelnika i tutaj autorka zrobiła to kilkukrotnie! Po przeczytaniu tej lektury miałam wiele przemyśleń na temat tego jak na prawdę w życiu nie liczą się dobra materialne i uroda, przecież wszystko i tak kiedyś przemija.


DLA KOGO:

Książkę polecam szczególnie osobom, które poszukują lektury przy której będą się uśmiechać i nie nudzić!


Tytuł: Tajemnica Sary H.
Autor: Paulina Wróbel
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
Liczba stron: 416
Gatunek: Literatura polska, Literatura obyczajowa
Cena okładkowa: 39,99
PREMIERA: 06.03.2019

 OCENA: 8/10Za egzemplarz recenzencki i zaufanie serdecznie dziękuje Wydawnictwu Lira:
2 komentarze:

  1. Raczej nie będę jej mieć w planach :)
    http://whothatgirl.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Chcę tylko szybko poradzić każdemu, kto ma trudności w jego związku z kontaktem z Dr.Agbazara, ponieważ jest on jedyną osobą zdolną do przywrócenia zerwanych związków lub zerwanych małżeństw w terminie 48 godzin. ze swoimi duchowymi mocami. Możesz skontaktować się z Dr.Agbazara, pisząc go przez e-mail na adres ( agbazara@gmail.com ) LUB zadzwoń / WhatsApp mu na ( +2348104102662 ), w każdej sytuacji życia znajdziesz siebie.

    OdpowiedzUsuń